Trwa ładowanie...

Urzędnicy zaplanują architekturę Warszawy z deweloperami

Zostaną powołane specjalne zespoły ds. infrastruktury miejskiej i planowania przestrzennego stolicy

Urzędnicy zaplanują architekturę Warszawy z deweloperami
d15u57k
d15u57k

- Dynamiczny rozwój Warszawy sprawia, że nasze miasto jest obecnie największym rynkiem nieruchomości w kraju. Ważne, by duże inwestycje deweloperskie odbywały się w koordynacji z rozwojem miasta - powiedział Jacek Wojciechowicz, Zastępca Prezydenta m.st. Warszawy - Liczymy, że podjęta współpraca zaowocuje wyższą jakością realizowanych projektów architektonicznych oraz zapewnieniem właściwych powiązań terenów nowej zabudowy z pozostałymi obszarami miasta oraz całej aglomeracji warszawskiej.

Porozumienie podpisane 23 lipca 2012 r. zakłada współpracę miasta z deweloperami w zakresie racjonalizacji działań związanych z rozbudową infrastruktury, planowaniem przestrzennym, a także wspólne rozwiązywanie kwestii dotyczących realizacji inwestycji mieszkaniowych, wdrażania zasad zrównoważonej urbanizacji oraz promowania budowy budynków niskoemisyjnych.

Jak podkreśla Prezes Polskiego Związku Firm Deweloperskich i jednocześnie jeden z inicjatorów porozumienia, Wojciech Okoński:

- Nasza partnerska współpraca ma na celu dobro mieszkańców Warszawy. Ponieważ deweloperzy w znacznej mierze tworzą miasto i przyczyniają się do zaspokajania potrzeb mieszkaniowych warszawiaków, ważne jest aby już na etapie planowania przestrzennego oraz tworzenia przyszłej tkanki miasta współpracować i wypracowywać wspólne cele i kierunki realizacji infrastruktury miejskiej towarzyszącej budownictwu mieszkaniowemu.

d15u57k
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d15u57k