Trwa ładowanie...

Urzędniczka zamieszana w aferę reprywatyzacyjną na liście najbogatszych Polek

Marzena K., która dzięki reprywatyzacji "zarobiła" 38 milionów, uplasowała się rankingu tuż za tenisistką Agnieszką Radwańską!

Urzędniczka zamieszana w aferę reprywatyzacyjną na liście najbogatszych Polek
d4e40xj
d4e40xj

*Tygodnik "Wprost" co roku publikuje listę 50 najbogatszych Polek. Pierwsze dwa miejsca zajmują córka i żona zmarłego niedawno Jana Kulczyka. W zestawieniu znalazła się też tenisistka Agnieszka Radwańska, a zaraz za nią... zamieszana w aferę reprywatyzacyjną Marzena K. *

Czołówka listy najbogatszych Polek, sporządząnej przez tygodnik "Wprost" raczej nie jest zaskoczeniem. Pierwsze dwa miejsca zajmuje najbliższa rodzina zmarłego w 2015 roku Jana Kulczyka: jego córka Dominika i żona Grażyna.

Majątek pierwszej z nich opiewa na 15,9 mld złotych i jest pięciokrotnie większy od tego, który posiada jej mama. Dominika Kulczyk jest założycielką i prezes Kulczyk Foundation, założycielką i wiceprezes Green Cross Poland, członkiem Rady Nadzorczej Kulczyk Investments, prezesem zarządu Polsko Chińskiej Rady Biznesu oraz współzałożycielką Grupy Firm Doradczych Values.

Natomiast majątek wdowy po Janie Kulczyku szacuje się na 1,7 mld złotych. Grażyna Kulczyk jest autorką poznańskiego Starego Borowaru, a obecnie kończy budowę swojego muzeum sztuki współczesnej w Szwajcarii - jego otwarcie planowane jest na zimę 2017 roku.

d4e40xj

Tenisistka Agnieszka Radwańska zajęła 32 miejsce, z majątkiem o wartości 105 mln złotych. Sportsmenka od najmłodszych lat trenuje na korcie, co pozwoliło jej wygrać juniorski Wimbledon. Jak podaje seriws superbiz.pl, 27-letnia Radwańska jest jedną z dwóch Polek, która grała w finale turnieju wielkiego szlema i jedną z dwójki Polaków, którzy trafili do pierwszej "10" rankingów tenisistów.

Tuż za nią w zestawieniu najbogatszych Polek według "Wprostu" znalazła się Marzena K. - urzędniczka Ministerstwa Sprawiedliwości zamieszana w aferę reprywatyzacyjną. Jak zaznacza superbiz.pl, Marzena K. odchodziła z resortu już jako multimilionerka: jej majątek został wyceniony na ponad 100 milionów złotych.

Marzena K. jest współwłaścicielką działki przy ul. Chmielnej 70 i ul. Odolańskiej 7. Odzyskała też nieruchomość przy ul. Mokotowskiej 63, którą następnie sprzedała. Komisja dyscyplinarna w Ministerstwie Sprawiedliwości stwierdziła, że pracownica Ministerstwa Sprawiedliwości w latach 2011-2015 kłamała w oświadczeniach majątkowych.

Według Stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, urzędniczka dzięki reprywatyzacji wzbogaciła się o 38 mln zł . 13 października Centralne Biuro Antykorupcyjne przejęło śledztwo w tej sprawie i zatrzymało Marzenę K.

d4e40xj
d4e40xj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4e40xj