Trwa ładowanie...

Urzędnik okradł warszawski sąd na 440 tysięcy złotych!

Ukradł znaczki z ponad 6 tysięcy akt sądowych

Share
Urzędnik okradł warszawski sąd na 440 tysięcy złotych!
d20r8s0

Od września ubiegłego roku policjanci stołecznego wydziału do walki z przestępczością gospodarczą pracowali nad sprawą związaną z nieprawidłowościami przy sprzedaży znaczków opłaty sądowej i ich kasowania w jednym ze stołecznych sądów.

W trakcie śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej Warszawa – Praga w Warszawie policjanci zbadali całe archiwum akt spraw sądowych. Ujawnili w ten sposób ponad 6 000 akt spraw, z których zostały usunięte znaki opłaty sądowej o wartości około 440 tysięcy złotych.

Policjanci ustalili, że związek ze sprawą może mieć* jeden z pracowników sądu, który wykorzystując swoje stanowisko usunął znaczki i ponownie je sprzedał za kwotę co najmniej 15 tysięcy złotych.*

d20r8s0

Prokurator przedstawił Arturowi S. zarzuty oszustwa, przywłaszczenia i poświadczenia nieprawdy czym wyrządził szkodę Skarbowi Państwa. 28-latek przyznał się do zarzucanego przestępstwa i poddał dobrowolnie karze w wymiarze 2 lat pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, grzywnie 5 tysięcy złotych, a także naprawieniu szkody.

d20r8s0

Podziel się opinią

Share
d20r8s0
d20r8s0