Trwa ładowanie...
d4mp2fv

Ustaw alarm w komórce i uczcij pamięć powstańców

Główne uroczystości z okazji rocznicy Powstania Warszawskiego odbędą się 1 sierpnia o godzinie 17.00
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Ustaw alarm w komórce i uczcij pamięć powstańców
d4mp2fv

1 sierpnia minie 70 lat od jednego z najważniejszych wydarzeń w historii Polski XX wieku. Znamy już program obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak co roku Muzeum Powstania Warszawskiego przygotowało bogatą ofertę wydarzeń będących wyrazem hołdu dla uczestników Powstania Warszawskiego.

Więcej: Program obchodów 70. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego!

Tymczasem Jan Ołdakowski z Muzeum Powstania Warszawskiego namawia mieszkańców, aby ustawili sobie w komórce specjalny alarm - szczególnie, jeśli nie będzie ich wtedy w stolicy

- Powstanie Warszawskie łączy mieszkańców stolicy. To wyjątkowy moment i powinien też łączyć wszystkich Polaków – powiedział Jan Ołdakowski w rozmowie z radiem RDC.

Jak dodaje, powstańcy walczyli nie tylko o wolność dla Warszawy, walczyli o wolność dla kraju.

- Chcemy namówić ludzi, żeby 1 sierpnia ustawili alarm w komórkach, żeby dźwięk przypomniał im o tym, że **o godzinie 17.00 warto zatrzymać się i wspomnieć powstańców**. To okazja do tego, żeby przez chwilę poczuć się wspólnotą w dobrej akcji oddania hołdu powstańcom warszawskim – tłumaczy Jan Ołdakowski.

Główne uroczystości rocznicowe odbędą się 1 sierpnia o godzinie 17.00 na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. Z kolei 30 lipca 2014 r. na terenie Muzeum Powstania Warszawskiego z byłymi powstańcami spotka się prezydent Bronisław Komorowski oraz prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

d4mp2fv

Czytaj też: Poznaj "Bohaterki powstańczej Warszawy"!

Podziel się
d4mp2fv

Podziel się opinią

Share

d4mp2fv

d4mp2fv