Trwa ładowanie...

Usuną protestujących sprzed Sądu Najwyższego. Przez przyjazd Trumpa

Decyzja warszawskiego ratusza ma prawdopodobnie związek z przyszłotygodniową wizytą amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Polsce.

Usuną protestujących sprzed Sądu Najwyższego. Przez przyjazd Trumpa
d3jbqnu
d3jbqnu

Warszawski ratusz nie przedłużył zgody demonstrację przed Sądem Najwyższym na Placu Krasińskich. Zrobiono to na prośbę Biura Ochrony Rządu - podało Radio ZET.

Przed gmachem trwa pikieta stowarzyszenia Niezłomni Adama Słomki, do której dołączyli działacze Ruch Kontroli Wyborów i Solidarnych 2010. Protestujący rozstawili miasteczko namiotowe, wokół którego rozmieszczone są transparenty z hasłami: "Polskie, sprzedajne, brudne sądy - skorumpowane mafijne", "Żądamy lustracji resortowego sądownictwa", czy też "Sądownictwo w naszym kraju to zorganizowana grupa przestępcza". Jakby mocnych, oskarżających treści było zbyt mało, na fasadzie Sądu Najwyższego powieszono deski sedesowe.

Decyzja warszawskiego ratusza ma prawdopodobnie związek z przyszłotygodniową wizytą amerykańskiego prezydenta Donalda Trumpa w Polsce. Polityk bowiem w ramach swojej wizyty ma m.in. przemawiać na Placu Krasińskich. Jak podało Radio ZET decyzja władz Warszawy ma wynikać z prośby Biura Ochrony Rządu.

"Nie zamierzamy ustąpić"

Na łamach WawLove.pl pisaliśmy już o działaniach agentów Secret Service. Jak wynikało z nieoficjalnych informacji, agenci od kilkunastu dni działają już na terenie Warszawy, sprawdzając zabezpieczenia wokół placu Krasińskich. Wówczas rozważane były dwie opcje – albo usunięcie protestujących, albo zasłonięcie ich płachtą podczas przemowy Trumpa.

WawaLove.pl poprosiła o komentarz Adama Słomkę, jednego z organizatorów pikiety. - Nie zamierzamy ustąpić. Jest dla nas zaszczytem, że prezydent chce przemawiać na tym samym palcu, na którym jest ten historyczny protest w Polsce. Może przemówi do miasteczka? – rozważał organizator. Pomimo tego, "nie zamierza pod presją rządu, czy władz Warszawy rezygnować z pikiety”.

d3jbqnu

- Pokazujemy pewny problem społeczny. Po to powstało miasteczko. I cieszymy się, że prezydent Trump będzie przemawiać na tle pomnika Powstania Warszawskiego, bo przecież kontynuujemy tamtą walkę – twierdził Słomka.

Jednocześnie Adam Słomka podkreślał, że jako organizator może pójść na ugodę. - Możemy trochę przesunąć miasteczko. Pomysł likwidacji protestu jest absurdalny, ale jeśli usłyszymy, że ktoś potrzebuje zainstalować trybunę, system ochronny czy barierki to nie ma problemu.

Reporterka WawaLove.pl zapytała również o to, co sądzi o opcji zakrycia miasteczka przez wspomnianą przez nasze źródła płachtą. Słomka odpowiada bez zawahania: - Mogą zrobić nawet zaporę ze sztucznych ogni.

d3jbqnu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3jbqnu