Trwa ładowanie...

Utrudnienia na Wołoskiej

Od poniedziałku, 23 lutego, zwężone zostanie skrzyżowanie ulic Racławickiej, Wołoskiej i A.E. Odyńca

Utrudnienia na Wołoskiej
d3udrdp
d3udrdp

Przebudowa ul. Wołoskiej wkracza w kolejną fazę prac. Wykonawca przystępuje do przebudowy skrzyżowania z ulicami Racławicką i A.E. Odyńca. Do tej pory drogowcy pracowali poza istniejącymi jezdniami i kierowcy mogli obserwować postęp robót przejeżdżając bez przeszkód obok placu budowy.

Inwestycja obejmuje nie tylko budowę drugiej jezdni ul. Wołoskiej na miejscu dawnego trawnika, ale także przebudowę wszystkich skrzyżowań na tym odcinku. W poniedziałek, 23 lutego wieczorem (ok. godz. 21.00) plac budowy obejmie część skrzyżowania z ul. Racławicką i A.E. Odyńca – powstanie tu większe skrzyżowanie z wyspą centralną i ruchem okrężnym. Na czas przebudowy jezdnia ul. Wołoskiej prowadząca w kierunku ul. Stefana Batorego za skrzyżowaniem z ul. A.E. Odyńca na długości kilkudziesięciu metrów (do ul. Racławickiej) zostanie zwężona do jednego pasa ruchu.

Północna jezdnia ul. Racławickiej prowadząca w kierunku ul. Żwirki i Wigury będzie zamknięta do ul. Maratońskiej. Na tym odcinku kierowcy będą jeździli w obydwu kierunkach jezdnią prowadzącą w stronę ul. Wołoskiej.

d3udrdp

Na dużą zmianę muszą się przygotować kierowcy jeżdżący ul. A.E. Odyńca – pomiędzy ul. Wołoską a Baboszewską stanie się ona jednokierunkowa; można będzie jechać tylko w kierunku wschodnim, czyli w stronę al. Niepodległości. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do maja. Potem drogowcy rozpoczną przebudowę południowej strony skrzyżowania a ruch drogowy przełożą na nowe jezdnie po północnej stronie.

Zmiany w komunikacji

Autobusy linii 141 i 172 w kierunku pętli P + R al. Krakowska i CH Blue City pojadą objazdem – al. Niepodległości, ul. Madalińskiego i Wołoską – po czym wrócą na swoje trasy. Nie będą działały przystanki Tagore’a 02, Odyńca 04 oraz Wołoska 02 i 06. Autobusy będą kursowały według zmienionych rozkładów jazdy.

d3udrdp
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3udrdp