ycipk-1rgtoc

Utrudnienia w Warszawie. Przez miasto przejdzie Marsz Pileckiego

Warszawa będzie zablokowana na trasie od Pomnika Kopernika do byłego więzienia na Rakowieckiej. Ulicami miasta przejdzie Marsz Pileckiego, w 71. rocznicę śmierci rotmistrza w ubeckiej katowni. Autobusy będą kierowane objazdami.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Marsz Pileckiego i Marsz Wyzwolenia Konopi przejdą przez centrum Warszawy
Marsz Pileckiego i Marsz Wyzwolenia Konopi przejdą przez centrum Warszawy (WP.PL)
ycipk-1rgtoc

Warszawski Marsz Pileckiego zacznie się o 15:30 na Krakowskim Przedmieściu. Uczestnicy wyruszą w kierunku Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL przy ul. Rakowieckiej. To tam więziony i zamordowany został rotmistrz.

O 17:30 uczestnicy Marszu spotkają się z córką legendarnego wojskowego, Zofią Pilecką-Optułowicz. Oficjalne uroczystości zorganizuje też Muzeum. Wszystko z okazji 71. rocznica śmierci rotmistrza.

Utrudnienia w Warszawie. Komunikat ZTM

ycipk-1rgtoc

ZTM ostrzega przed utrudnieniami w komunikacji, które wystąpią ze względu na Marszu. Między 14:00 a 18:00 przejazd trasą Krakowskie Przedmieście - Nowy Świat - Al. Ujazdowskie - al. Szucha - pl. Unii Lubelskiej - Boya-Żeleńskiego - Puławska - Rakowiecka będzie utrudniony.

W przypadku braku możliwości przejazdu autobusy będą kierowane na trasy objazdowe. Dotyczy to linii 108, 116, 400, 503, 118, 127, 166, 171, 180, 195, 222 i 518 oraz 119, 167, 130, 168

Marsz Wyzwolenia Konopi i Święto Saskiej Kępy

Ulice centrum będą też zablokowane na czas Marszu Wyzwolenia Konopi. Jego uczestnicy wyruszają o 14.30 z Pl. Bankowego i przejdą trasą Senatorska - Wierzbowa - Ossolińskich - Krakowskie Przedmieście przed Pałac Prezydencki, a następnie Królewską i Marszałkowską z powrotem na pl. Bankowy.

ycipk-1rgtoc

Od piątku do niedzieli zamknięta będzie też większość Saskiej Kępy. Ulice Francuska, Plac Przymierza, Paryska i Wersalska zamienią się w tym czasie w deptak.

Czytaj też: Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zakazał marszu narodowców w stolicy
IPN: wierzymy, że znaleźliśmy szczątki gen. Fieldorfa "Nila", rotmistrza Pileckiego i pułkownika Cieplińskiego

Masz news, ciekawy film lub zdjęcie? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl. Opiszemy najciekawsze historie i materiały!

Polub WawaLove
ycipk-1rgtoc
ycipk-1rgtoc
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1rgtoc