Trwa ładowanie...

Uwaga, duże utrudnienia

W niedzielę odbędzie się Orlen Warsaw Marathon oraz Masa Dwóch Powstań

Uwaga, duże utrudnienia
d1fuz68
d1fuz68

W niedzielę 21 kwietnia, w godzinach 9:30-15:30, ulicami Warszawy pobiegną uczestnicy Orlen Warsaw Maraton. Poniżej podajemy godziny zamknięć poszczególnych ulic w Warszawie w dniu maratonu.

Ul. Wybrzeże Szczecińskie: Obie jezdnie zamknięte w godz. 7:30-11:35, dodatkowo wschodnia jezdnia zamknięta do godz. 15:30. (Ewentualnie jeden pas ruchu wschodniej jezdni, -od zjazdu z Mostu Poniatowskiego do ulicy wzdłuż Stadionu, wzdłuż Mostu Poniatowskiego zamknięty w godz. 7.30-15.30).

Ul. Wał Miedzeszyński: Nieprzejezdny w obu kierunkach; w godz. 7:30-11:30. Kierunek na północ zwężony do jednego pasa na wysokości mostu Poniatowskiego w godz. 11:30-15:45; uwaga – brak skrętu z Wału na most Poniatowskiego, (aby wjechać na Saską Kępę należy skręcić w ul. Wersalską lub ul. Zwycięzców).

Most Świętokrzyski: Wyłączony z ruchu w obu kierunkach w godz. 9.15–11.30 (brak możliwości zakrętu w prawo z Mostu na Wybrzeże Szczecińskie).

d1fuz68

*Wisłostrada: *Kierunek na Żoliborz, Gdańsk: przejezdny przez cały czas, kierunek na Wilanów – wyłączony z ruchu na odcinku ul. Wenedów – Trasa Siekierkowska, (Wybrzeże Gdańskie od ul. Wenedów, Wybrzeże Kościuszkowskie, Czerniakowska aż do wysokości ul. Witosa) godz. 9.10 - 11:45, ruch systematycznie będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

Ul. Sobieskiego: Od Skrzyżowania z ul. Sikorskiego i ul. Witosa w kierunku Centrum (wschodnia jezdnia) – jezdnia zamknięta aż do wysokości skrzyżowania z Aleją Wilanowską w godz. 10.10-12.25. Jezdnia w kierunku Wilanowa (jezdnia zachodnia) cały czas przejezdna. Ruch będzie systematycznie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

Al. Wilanowska: (Jezdnia północna), na odcinku między ul. Sobieskiego i ul. Wiertniczą/Przyczółkową zamknięta w kierunku Wilanowa godz. 10.15-12.45.

Ul. Przyczółkowa: jeden pas ruchu (prawy) na odcinku 50 metrów do skrzyżowania z ulicą Klimczoka.

d1fuz68

Odcinek ul. Gąski, ul. Podgrzybków, ul. Rzekotki, ul. Nowoursynowska, ul. Relaksowa, zamknięta w godzinach 10:40-13:40. Ruch systematycznie będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

Ul. Rosoła, zachodni pas jezdni na odcinku od ul. Wązowniczej do ul. Ciszewskiego. Zamknięta od godz. 10:55 do ok. 14:15. Oczywiście, systematycznie ruch będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika.

Al. KEN: Kierunek na południe – przejezdny cały dzień. Kierunek na północ od skrzyżowania z ul. Ciszewskiego do ul. Rolnej – zamknięty w godz. 11.00-14.25.

d1fuz68

Ul. Rolna: Zamknięta w kierunku al. Wilanowskiej (biegniemy wschodnią jezdnią) godz. 11.05-14.30; otwarta w kierunku ul. Wałbrzyskiej na odcinku Wilanowska-Wałbrzyska; Al. Wilanowska (między ul. Rolną a ul. Puławską) wyłączona z ruchu w godz. 10.00-13.00 (dojazd do ul. Rolnej od strony ul. Puławskiej przejezdny przez cały czas).

Ul. Puławska (Bieg jezdnią wschodnią) - wyłączona z ruchu w godz. 11.10-14.50. Systematycznie ruch będzie przywracany, po opuszczeniu danego odcinka trasy przez ostatniego zawodnika. Jezdnia zachodnia przejezdna cały czas.

Al. Ujazdowskie wschodnia jezdnia zamknięta w godz. 11.20-15.15.

d1fuz68

Plac Trzech Krzyży/Nowy Świat na odcinku do Ronda de Gaulle’a: Przejazd w kierunku do Ronda de Gaulle’a zamknięty w godz. 11:25-15:25. Przejazd od ronda de Gaulle’a do placu Trzech Krzyży i dalej do ul. Mokotowskiej – przez cały czas.

Most Poniatowskiego: (Bieg wschodnią jezdnią) mostu Poniatowskiego w stronę Pragi, od Ronda de Gaullea do zjazdu na Wał Miedzeszyński zamknięty w godz. 11.15-15.40.

......................................................................

d1fuz68

Z kolei od godz. 17:00 do 20:00 odbędzie się Masa 1943 w hołdzie Bohaterom Getta - przejazd rowerowy trasą pamięci.

Uczestnicy wydarzenia poznają historię miejsc nierozerwalnie związaną z historią warszawskich Żydów – Muranów oraz okolice placu Grzybowskiego. Na trasie znajdą się m.in. Żydowski Instytut Historyczny w pobliżu dawnej synagogi na Tłomackiem (w jej miejscu stoi dziś tzw. Błękitny Wieżowiec), Synagoga Nożyków i siedziba Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich. Masa 1943 zakończy się przed nowo otwartym gmachem Muzeum Historii Żydów Polskich, stanowiącym swoistą klamrę spinającą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość.

Rowerzystom będą towarzyszyły współczesne interpretacje rewolucyjnych pieśni Bundu, którego członkiem był Marek Edelman, w wykonaniu Wojtka Mazolewskiego i jego zespołu.

*Można się spodziewać częściowych utrudnień w komunikacji, które mogą wystąpić na następujących ulicach: *Przyokopowa, Hrubieszowska, Karolkowa, Grzybowska, Żelazna, Nowolipie, Smocza, Stawki, Andersa, pl. Bankowy, Marszałkowska, Królewska, pl. Grzybowski, Twarda, al. Jana Pawła II, Nowolipki, Karmelicka, Miła, Zamenhoffa, Lewartowskiego (zakończenie przejazdu na pl. Zamkowym) dla potrzeb zorganizowania przejazdu rowerowego „Masa Dwóch Powstań”.

d1fuz68
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1fuz68