Trwa ładowanie...
d4barm7

Uwaga! Kolejny truciciel psów!

To już kolejny taki przypadek w Warszawie. Tym razem we Włochach
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Uwaga! Kolejny truciciel psów!
d4barm7

Poważne zagrożenie czeka psy na Fortach we Włochach. Tam, anonimowy mieszkaniec wywiesił ogłoszenie, w którym przestrzega, że na osiedlu pojawił się mężczyzna trujący zwierzęta. Jak czytamy na kartce, starszy mężczyzna podrzuca zatrute jedzenie. Internauci informują, że są już pierwsze ofiary bezmyślnego zachowania truciciela.

To nie jedyny taki przypadek. Niecały miesiąc temu informowaliśmy o tym , że na Mokotowie ktoś rozrzuca kawałki kiełbasy nafaszerowane wędkarskimi, ostrymi haczykami.

Podczas spacerów z czworonogiem należy zachować wyjątkową ostrożność. Właściciele psów powinni również obserwować zachowanie swojego pupila w domu. Jak rozpoznać zatrucie u zwierzaka?

d4barm7

- Przede wszystkim zatrucie pokarmowe u psów może objawiać się krwawieniem z nosa i z dróg moczowych. Zwierzę może być także wyjątkowo ospałe. Często w takich przypadkach występują również wymioty - powiedziała WawaLove.pl weterynarz Renata Komuda.

Jeśli zauważymy takie objawy, należy niezwłocznie udać się z psem do weterynarza, gdzie zostanie wykonanych szereg badań dookreślających przyczynę zatrucia. Jednak zanim dotrzemy do specjalisty, sami jak najszybciej powinniśmy zareagować. Co należy zrobić?

- Jeśli przyłapiemy naszego psa na podjadaniu na dworze wątpliwego smakołyka, po którym zaobserwujemy dziwne objawy, do pół godziny po takim zdarzeniu powinniśmy mu podać rozcieńczoną sól lub wodę utlenioną. Taka mikstura wywoła wymioty, które częściowo pomogą wydalić z organizmu zatruty pokarm - dodaje Komuda.

Taki roztwór możemy przygotować w następujący sposób:
- mieszanka z wodą utlenioną - pół na pół z wodą
- mieszanka z solą - 1 łyżeczka soli na pół szklanki wody

d4barm7

Jeśli nie jesteśmy w stanie określić, czy pies w przeciągu pół godziny zjadł truciznę, zanim dotrzemy do weterynarza, możemy podać mu węgiel apteczny. - Musimy reagować szybko. Pamiętajmy jednak, że mimo iż udzielimy zwięrzęciu pierwszej pomocy w postaci roztworów bądź węgla, jak najszybciej musimy przetransportować go do weterynarza - przestrzega Renata Komuda.

Pamiętajmy również, że nie należy podawać zwierzęciu żadnych tabletek przeciwbólowych. Informujmy także właścicieli psów, jeśli taka sytuacja zdarzy się na pobliskim osiedlu.

Przeczytaj też: Rozpoznajesz tego mężczyznę? Jest podejrzany o kradzież

d4barm7

Podziel się opinią

Share
d4barm7
d4barm7