Varsaviana - wirtualne spacery po powojennej Warszawie

Udział w spotkaniach jest bezpłatny
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Varsaviana - wirtualne spacery po powojennej Warszawie

Polecamy wirtualne spacery po powojennej Warszawie. W fotograficzną podróż w czasie zabiorą nas varsavianiści: Jakub Jastrzębski i Marta Szczeblewska z Kolektywu Kierunkowego 22 oraz znakomity fotograf i fotoreporter Chris Niedenthal. 

Przeczytajcie też:  Za darmo: cykl filmowy "Ukrywanie. Ratujący od Zagłady"

7 grudnia o godz. 14:00 dwójka varsavianistów zaprezentuje zdjęcia amerykańskiego architekta Henry'ego N. Cobba oraz fotografów Johna Vachona i Władysława Sławnego. Zobaczymy, jak wyglądała i jak odbudowywała się Warszawa po II wojnie światowej. Fotografie z lat 40., 50. i 60. pochodzą z albumów wydanych przez Dom Spotkań z Historią .

Z kolei 13 grudnia o godz. 14:00 gościem będzie znakomity fotograf i fotoreporter Chris Niedenthal, który podczas spotkania zaprezentuje fotografie Warszawy z czasów stanu wojennego. Chris Niedenthal jest jednym z bohaterów książki i audiobooka "**Warszawiacy nie z tej ziemi. Cudzoziemscy mieszkańcy stolicy 1945–1989**", które w zeszłym roku ukazały się nakładem DSH. Posłuchamy barwnych opowieści fotografa o jego pracy i życiu osobistym oraz fragmentów wspomnień w wykonaniu Adama Ferencego.

Cyklowi Varsaviana kiermasz książek „Święta z dobrze napisaną historią” - w weekendy do 14 grudnia w księgarni DSH przy ul. Karowej.

Dom Spotkań z Historią, ul. Karowa 20. Wstęp wolny.

**Sprawdź inne darmowe wydarzenia w Warszawie!**

Podziel się
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.