Trwa ładowanie...

Veturilo sięga po kolejny rekord. Ponad 6 milionów wypożyczeń i kolejna stacja

Mamy już 2 tysiące miejskich rowerów

Veturilo sięga po kolejny rekord. Ponad 6 milionów wypożyczeń i kolejna stacja
d21lhop
d21lhop

Od kilku tygodni trwa już kalendarzowa jesień, pozostał zaledwie miesiąc tegorocznego sezonu funkcjonowania wypożyczalni, ale w ramach Veturilo wciąż wiele się dzieje. Wczoraj operator systemu, firma Nextbike Polska, odnotował 6-milionowy wynajem od momentu inauguracji sieci Warszawskiego Roweru Publicznego. Wystartowała też stacja w Mordorze przy Domaniewskiej 52. Wraz z nią do systemu włączonych zostanie 20 jednośladów, co oznacza, że liczba rowerów miejskich w Stolicy przekroczy 3 tysiące.

Od momentu inauguracji Veturilo w Stolicy (1 sierpnia 2012 roku), warszawiacy sięgali po rowery już 6 000 896 razy. 6-milionowy wynajem miał miejsce 30 października, tuż po godzinie 10 rano. Użytkowniczka wypożyczyła jednoślad na stacji „Metro Politechnika-Rondo Jazdy Polskiej”, by po około 10 minutach zwrócić go w punkcie „ul. Myśliwiecka- LO Stefana Batorego”. Pod względem natężenia wypożyczeń, bieżący sezon Veturilo już w tym momencie jest rekordowy. Od 1 marca 2015 roku użytkownicy wynajmowali rowery 1 906 465 razy - wypożyczeń jest już więcej niż przez cały zeszłoroczny sezon, mimo, że mamy przed sobą jeszcze ponad miesiąc działania w tym roku.

Średnio 2-3 razy dziennie

Na przestrzeni ośmiu miesięcy do systemu dołączyło 80 843 nowych osób, co oznacza, że w sumie z rowerów miejskich w Warszawie korzysta już 373 760. W tym roku grono użytkowników powiększyło się zatem o 27,5%. W tym roku statystycznie co 10,5 sekundy gdzieś w Warszawie wypożyczany jest rower miejski. Średni czas pojedynczego wynajmu to ok. 22 minut. Dzienna średnia wypożyczeń dla całego systemu wynosi 7 845, ale podczas rekordowego dnia (11 kwietnia) po rowery sięgano ponad dwukrotnie częściej – 15 955 razy. Najaktywniejszy użytkownik w całej historii Veturilo wypożyczał je już 2402 razy, a więc średnio 2-3 razy dziennie!

- Kiedy Veturilo startowało trzy lata temu, składało się z 55 stacji i 1000 rowerów, a na zakończenie sezonu chwaliliśmy się liczbą wynajmów w okolicach 340 tysięcy. Obecny zasięg sieci wypożyczalni oraz natężenie korzystania z ekologicznej komunikacji publicznej w Stolicy to dowód na to, jak mocno Warszawa postawiła na ruch rowerowy i jak wielka zmiana zaszła w świadomości ludzi. Cieszymy się, że możemy być częścią tej rowerowej rewolucji – mówi Tomasz Wojtkiewicz, prezes Nextbike Polska. – Już teraz, chwilę po odnotowaniu 6-milionowego wypożyczenia, mogę przekazać stołecznym rowerzystom następne dobre wiadomości. System powiększa się dziś o kolejną wypożyczalnię sponsorską i nowe rowery. Za sprawą tej rozbudowy liczba jednośladów Veturilo przekroczy 3 tysiące – dodaje.

d21lhop
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21lhop