Trwa ładowanie...

VI Katyński Marsz Cieni

Rekonstruktorzy przejdą przez centrum Warszawy we wrześniowych mundurach jak jeńcy z chlebakami, walizkami, w eskorcie NKWD

Share
VI Katyński Marsz Cieni
d4fv83u

W dniu 14 kwietnia 2013 r. odbędzie się w Warszawie VI Katyński Marsz Cieni. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom WP, policjantom, oficerom Korpusu Ochrony Pogranicza, którzy zostali zamordowani na Wschodzie. Milczący marsz przejdzie przez serce Warszawy - Stare Miasto, od Muzeum Wojska Polskiego - pod pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie na ul Muranowskiej.

Rekonstruktorzy przejdą we wrześniowych mundurach jak jeńcy z chlebakami, walizkami, w eskorcie NKWD. Na postojach czytana będzie korespondencja z obozów ze Starobielska i Ostaszkowa, lista pomordowanych i wspomnienia wykopane z dołów katyńskich. Przed kolumną będzie jechał samochód NKWD 'czarny woron'.

Odprawa odbędzie się 14 kwietnia o godz. 14.00 przed Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Marsz rozpocznie się o godz. 15.00 i potrwa ok.1,5 godziny. VI Katyński Marsz Cieni organizowany jest przez Grupę Historyczną Zgrupowanie Radosław i Instytut Pamięci Narodowej.

d4fv83u

Podziel się opinią

Share
d4fv83u
d4fv83u