Trwa ładowanie...

VIII Święto Dziękczynienia. Wierni przeszli w procesji z pl. Piłsudskiego na Pola Wilanowskie

W uroczystościach wzięli udział m.in. prezydent elekt Andrzej Duda, prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz oraz przedstawiciele Episkopatu Polski i parlamentarzyści

VIII Święto Dziękczynienia. Wierni przeszli w procesji z pl. Piłsudskiego na Pola Wilanowskie
d3ktylr
d3ktylr

Biskupi przekonywali, że dar rodziny jest jednym z najpiękniejszych jakiego może doświadczyć człowiek. I choć na co dzień jesteśmy postawieni przed wieloma trudnymi wyborami i walczymy o dobra materialne dla siebie i naszych bliskich, nie możemy zapominać o duchowych wartościach, a także wspólnym pielęgnowaniu więzi społecznych.

Wierni wzięli udział w marszu , na czele którego ponieśli kopię obrazu Nawiedzenia Matki Bożej Jasnogórskiej. Finalnym punktem procesji była Świątynia Opatrzności Bożej, gdzie odbyła się uroczysta msza święta, koncelebrowana przez arcybiskupa Wojciecha Polaka. Uczestniczyły w niej tysiące wiernych, w tym między innymi przedstawiciele wielu grup zawodowych (np. górnicy i wojskowi).

VIII Święto Dziękczynienia odbyło się na Polach Wilanowskich. W tym roku jego naczelne hasło brzmiało: "Królowo Rodzin - dziękujemy i zawierzamy". Zebrani dziękowali za swoje rodziny oraz wędrówkę po stołecznych parafiach kopii obrazu Matki Boskiej Jasnogórskiej. Jednocześnie w wielu innych kościołach odbyły się tego dnia zbiórki pieniędzy na dalsze wsparcie budowy Świątyni Opatrzności Bożej.

d3ktylr
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ktylr