Trwa ładowanie...

W 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim zawyją syreny

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zezwoliło na włączenie syren w samo południe w rocznicę powstania w getcie. Wcześniej takiej zgody nie wydał wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera.

W 75. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim zawyją syrenyŹródło: Agencja Gazeta, fot: Franciszek Mazur
d156jhs
d156jhs

Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Żydów w Polsce zwróciło się do MSWiA o zmianę decyzji wojewody. W czwartek Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji zwróciło się do Zdzisława Sipiery o uruchomienie syren alarmowych w dniu 75. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. - Syreny alarmowe uruchamiane były również pięć lat temu, podczas 70. rocznicy - informuje rzecznik MSWIA.

Ponad miesiąc temu dziennikarz Mike Urbaniak jako pierwszy wysłał do wojewody mazowieckiego pismo z prośbą o upamiętnienie 75. rocznicy wybuchu Powstania w Getcie Warszawskim. Jubileusz przypada na 19 kwietnia. Zdzisław Sipiera stwierdził, że syreny wyją tylko na wypadek informowania o ćwiczeniach.

W odpowiedzi na decyzję Sipiery ratusz zapowiedział, że uruchomi własne syreny, które nie podlegają wojewodzie. Pod większy system podłączonych jest ich ok. 200, z kolei miasto posiada dostęp do 54.

Wojewoda Mazowiecki w 70. rocznicę również odmówił wydania zgody, a MSWiA też zmieniło tę decyzję.

Źródło: RMF FM

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Warszawiacy chcą zielonej stolicy. Będzie 18 tysięcy nowych drzew

d156jhs
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d156jhs