Trwa ładowanie...

W centrum Warszawy powstanie Skwer Sportów Miejskich [WIDEO]

Będzie miejsce do tańca, badmintona, gier planszowych, parkour, jazdy na rolkach i deskorolce

W centrum Warszawy powstanie Skwer Sportów Miejskich [WIDEO]
d3ig0mb
d3ig0mb

Skwer dla amatorów miejskich sportów miał powstać w Warszawie już w 2010 roku - w miejsce likwidowanych pawilonów, ulokowanych między Zielną a Marszałkowską. Miała być strefa tańca, ściana wspinaczkowa, stoliki szachowe, kino plenerowe, miejsce dla deskorolkarzy. Projekt nie został wtedy zrealizowany. Miał kosztować ok. 1 mln zł.

Prototyp Skweru Sportów Miejskich został zaprezentowany na początku 2013 roku w Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Dziś ma zostać zrealizowany, jednak w mniejszej, niż pierwotnie przewidywano, formie.

Co powstanie na Skwerze Sportów Miejskich?

Skwer ma spełniać trzy podstawowe funkcje: rekreacyjną, sportową i kulturalną. Powstaje przy zaangażowaniu nie tylko projektantów, ale również użytkowników, mieszkańców miasta.

d3ig0mb

Skwer powstanie przy skrzyżowaniu ul. Marszałkowskiej i Królewskiej. Zdewastowana nawierzchnia zostanie wymieniona na asfalt i płyty granitowe. Na asfalcie kropkami oznaczona zostanie najkrótsza droga dla pieszych (stosowany przez pieszych skrót), kropki będą ułożone w taki sposób, żeby służyć jako tor freestyle slalom na rolkach. Będzie b*oisko do badmintona* ze zdejmowaną siatką i rakietkami wypożyczanymi w kiosku, można je przyczepić do latarni (zasilana energią słoneczną) i słupka, który służy także do treningów pole dance. W nawierzchni osadzona zostanie okrągła mata *do tańca* ze szlifowanych płyt kamiennych (średnica 4m). Mata do tańca będzie na lekkim wyniesieniu ułatwiającym przeskoczenie jej na deskorolce/rolkach/rowerze. Wyremontowana zostanie znajdująca się na placu, zdewastowana donica - będzie powiększona, dodane zostaną siedziska drewniane, stoliki do gier planszowych , dwa granitowe murki w formie skonsultowanej z deskorolkowcami. Pojawią się też dwie ławki ze szlifowanego betonu z kątownikami dostosowane do wymagań deskorolkowców, a także rurki i inne elementy małej architektury skonsultowane ze środowiskiem * Parkour .*

Szacowany koszt projektu to 150 tysięcy złotych. Na dniach ogłoszony zostanie przetarg. Skwer miałby działać już w lipcu tego roku.

Czytaj również: Na Bemowie powstanie Street Workout Park!

d3ig0mb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ig0mb