Trwa ładowanie...
d42988l

W czwartek PKiN zaświeci na zielono. Z okazji Dnia Świętego Patryka

Ambasador Irlandii: "Podświetlenie pokazuje siłę przyjaźni pomiędzy Irlandią a Polską".
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W czwartek PKiN zaświeci na zielono. Z okazji Dnia Świętego Patryka
d42988l

Pałac Kultury i Nauki wraz z ambasadą Irlandii w Warszawie włączył się w projektu Global Greening i z okazji Dnia Świętego Patryka zaświeci się na zielono.

Global greening to obejmująca sześć kontynentów kampania Tourism Ireland polegającą na podświetlaniu na zielono w Dzień św. Patryka ikon światpowej architektury. Co roku roku kampania obejmuje swym zasięgiem cłąy świat przyciągając w tego dnia uwagę ponad kilkudziesięciu milionów osób.

Dzień Świętego Patryka obchodzony jest na całym świecie. Od Sydney, przez Tokio, aż po Nowy Jork organizowane są festiwale, a znane obiekty podświetlane są na zielono. - Również Polska bierze udział w obchodach Dnia Świętego Patryka. W tym roku organizowany po raz pierwszy Festiwal Świętego Patryka skupi wydarzenia odbywające się w różnych zakątkach Polski, a polskie miasta dołączą do zabawy podświetlając na zielono znane miejsca. Nie mogło więc wśród nich zabraknąć Pałacu - wyjaśniają pracownicy PKiN-u.

d42988l

Otwierając pierwszą edycję Festiwalu Świętego Patryka Ambasador Irlandii Gerard Keown powiedział: - Dzień Świętego Patryka to prezent, jaki Irlandia podarowała światu. W tym dniu, który świętujemy wraz z wieloma naszymi przyjaciółmi na całym świecie, każdy może poczuć się Irlandczykiem. Podświetlenie na zielono Pałacu Kultury i Nauki pokazuje siłę przyjaźni pomiędzy Irlandią a Polską.

Przeczytajcie też: Pomóż zwierzętom z mazowieckich schronisk i „Kup gryzaka dla bezdomniaka”

d42988l

Podziel się opinią

Share
d42988l
d42988l