Trwa ładowanie...
d39ihnv

W czwartek ruszają Warszawskie Targi Książki!

To już szósta edycja imprezy
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W czwartek ruszają Warszawskie Targi Książki!
d39ihnv

Jaki jest jeden z najlepszych pomysłów na spędzenie leniwego wieczoru? Koc, herbata i świetna książka. Wszyscy maniacy czytania, ale i ci, którzy z książkami dopiero zaczynają swoja przygodę, będą mogli uzupełnić swoje domowe biblioteczki o nowe tytuły.

Od czwartku 14 do 17 maja na Stadionie Narodowym potrwają Warszawskie Targi Książki. Pojawi się na nich aż 860 wystawców, w tym 250 zagranicznych z 28 krajów, a tegoroczna edycja ubierze się we Francję, która będzie motywem przewodnim Targów. Èric - Emmanuel Schmitt, Pierre Lemaitre, Olivier Rolin - to tylko kilka z 30 - stu niesamowitych osobistości, które pojawia się na Stadionie Narodowym.**

Warszawskie Targi Książki to nie tylko świetna okazja, by złowić dobrą książkę. To również niepowtarzalny moment dla łowców autografów! Blisko 800 autorów pojawi się przy stoiskach swoich wydawców, by porozmawiać ze swoimi czytelnikami i rozdać dedykacje na egzemplarzach książek.

d39ihnv

Grono zagranicznych autorów umocnią wyjątkowi rodzimi pisarze tacy jak: Julia Hartwig, Józef Hen, Ewa Lipska, Zygmunt Miłoszewski, Janusz Rudnicki, Olga Tokarczuk, Hanna Krall, Jarosław Marek Rymkiewicz, Marek Bieńczyk, Jarosław Mikołajewski, Antoni Libera i wielu innych.

Warszawskie Targi Książki są również nierozerwalnie związane ze swoja rówieśniczką - Międzynarodową Nagrodą im. Ryszarda Kapuścińskiego za reportaż literacki. Dlatego też przez całą sobotę, która została okrzyknięta Dniem Reportażu, będzie można uczestniczyć w spotkaniach z laureatami szóstej edycji Nagrody: Svietłaną Aleksijewicz, Izą Michalewicz, Göranem Rosenbergiem, Drauzio Varellą, Michałem Olszewskim, ale także Martinem Pollackiem, uhonorowanym Piórem Wolności z okazji 35 - lecia Polskiego Sierpnia.

Bilety na WTK jeszcze tylko dziś można kupić przez Internet w promocyjnej cenie. Od jutra będzie można je nabyć za pośrednictwem serwisu biletynatargi.pl i w kasach targowych.

Więcej informacji: targi-ksiazki.waw.pl

d39ihnv

Przeczytaj także: Najbogatsi warszawiacy epoki Piłsudskiego

d39ihnv

Podziel się opinią

Share
d39ihnv
d39ihnv