Trwa ładowanie...

W II linii usłyszymy głos kobiety!

Komunikaty w pociągach i na stacjach będzie czytała lektorka

W II linii usłyszymy głos kobiety!
d1o4plb
d1o4plb

Niektórzy radni Warszawy chcą, by komunikaty w II linii metra czytała kobieta. Skąd taki pomysł? Według polityków z SLD, kobiecy głos ułatwi rozróżnianie obu linii i ułatwi orientację w topografii miasta. Będzie również pomocny dla cudzoziemców i osób niewidomych. Dodatkowo, jak powiedział radny Sebastian Wierzbicki, takie rozwiązanie symbolizowałoby równość praw kobiet i mężczyzn.

W tej sprawie głosowało w czwartek 29 radnych. Przeciwnych było sześciu, trzech wstrzymało się od głosu, natomiast radni PiS nie wzięli w ogóle udziału w głosowaniu.

W pierwszej linii metra od 1998 roku słyszymy głos lektora Ksawerego Jasieńskiego. Użyczył on swego głosu w komunikatach emitowanych w Metrze Warszawskim zupełnie za darmo.

W niektórych tramwajach słyszymy natomiast głos znanego lektora filmowego Tomasza Knapika. Jeszcze nie wiadomo, którą lektorkę usłyszymy w II linii. O komunikatach w komunikacji możecie dowiedzieć się więcej z krótkiej audycji radiowej poniżej (zrealizowanej przez radio niewidzialni.fm.), jaką znaleźliśmy w sieci.

d1o4plb

Władze Warszawy zapowiadają, że pasażerowie pojadą pociągami II linii metra już w 2014 roku.

d1o4plb
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o4plb