Trwa ładowanie...

W Jeziorku Czerniakowskim można się kąpać!

Woda jest czysta. Nad naszym bezpieczeństwem będą czuwać ratownicy

W Jeziorku Czerniakowskim można się kąpać!
dtks8v5
dtks8v5

W Jeziorku Czerniakowskim można się kąpać! - poinformował Sanepid. Woda w nim jest czysta, a nad bezpieczeństwem kąpiących będą czuwać ratownicy ze Stołecznego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Swoje dyżury będą pełnić codziennie w godz. 9.00 - 19.00.

Plażę nad Jeziorkiem znajdziemy przy ul. Jeziornej 2 na Mokotowie (to 6 km od Centrum, dojedziemy tam np. autobusem 131). Będzie można się tu kąpać aż do końca wakacji. - usłyszeliśmy w Urzędzie Dzielnicy. To świetna wiadomość, bowiem w ubiegłych latach nie zawsze Sanepid potwierdzał czystość wody w tym miejscu.

Przeczytajcie też: Gdzie na basen w stolicy?

Jeziorko Czerniakowskie jest największym naturalnym zbiornikiem wodnym położonym na terenie stolicy. Jego powierzchnia wynosi 19,5 ha, długość 1,78 km, a szerokość dochodzi do 180 m. Średnia głębokość wynosi 2,5 m.

dtks8v5

Gdyby komuś przeszkadzały miejskie tłumy, które zapewne się tam pojawią, informujemy, że Sanepid zaakceptował już m.in. kąpielisko w Kącku (Kąck 64), "Sobótkę" w Płocku (Zalew przy ul. Parowej) oraz nad Zalew Żyrardowski.

Jest się gdzie kąpać, czekamy tylko na lepszą pogodę.

Przeczytajcie też: Ulica Próżna po rewitalizacji [ZDJĘCIA]

dtks8v5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dtks8v5