Trwa ładowanie...

W kinie będzie gorąco

Dziś rusza 12. Tydzień Kina Hiszpańskiego. Dowiedz się, gdzie obejrzeć filmy.

W kinie będzie gorąco
d49tevv

15 marca w kinie Muranów przy placu Bankowym rozpoczyna się* 12. edycja Tygodnia Kina Hiszpańskiego.* To największa prezentacja hiszpańskiej kinematografii na świecie – poza Hiszpanią. Festiwal zawita do Warszawy oraz 6 największych polskich miast.

W tegorocznym programie pojawią się trzy sekcje:: Nowe Kino Hiszpańskie, Współczesne Kino Katalońskie oraz Magia Literatury Iberoamerykańskiej na dużym ekranie. Wśród tych filmów znalazło się 20 tytułów odzwierciedlających bogactwo hiszpańskiego kina, od szalonych komedii, poprzez dramaty i kino społeczne, aż po animacje i dokumenty. Piętnaście z tych filmów to polskie premiery.

Filmem Otwarcia będzie głośny thriller Enrique Urbizu "Nie zazna spokoju, kto przeklęty” (No habrá paz para los malvados). To zdecydowany zwycięzca najważniejszych laurów Hiszpańskiej Akademii Filmowej – Nagród Goya. Film zdobył 6 statuetek, w tym najważniejsze: dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, Najlepszego Aktora i za Najlepszy Scenariusz Oryginalny.

d49tevv

Festiwal zakończy uroczysty pokaz najnowszej komedii Alexa de la Iglesii – z Salmą Hayek w jednej z głównych ról – “Życie to jest to” (La chispa de la vida), prezentowanego na tegorocznym Berlinale w sekcji Berlinale Special.

Szczegółowy program festiwalu, opisy filmów oraz informacje o biletach można znaleźć na: * www.manana.pl/hiszpanie. To zdecydowany zwycięzca najważniejszych laurów Hiszpańskiej Akademii Filmowej – Nagród Goya. Film zdobył 6 statuetek, w tym najważniejsze: dla
Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, Najlepszego Aktora i za Najlepszy Scenariusz Oryginalny. Festiwal zakończy uroczysty pokaz najnowszej komedii Alexa de la Iglesii – z Salmą Hayek w jednej z głównych ról – “Życie to jest to” (La chispa de la vida), prezentowanego na tegorocznym Berlinale w sekcji Berlinale Special. Szczegółowy program festiwalu, opisy filmów oraz informacje o biletach można znaleźć na:www.manana.pl/hiszpanie )
*

d49tevv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d49tevv