Trwa ładowanie...

W listopadzie roboty drogowe na Bielanach, w Wawrze i na Mokotowie

Zbliża się najważniejsza część remontu Trasy AK i mostu Grota. Powstanie połączenie al. Wilanowskiej z Domaniewską oraz nowa ul. Panny Wodnej w Wawrze

W listopadzie roboty drogowe na Bielanach, w Wawrze i na Mokotowie
d2pb3hf
d2pb3hf

Zbliża się najważniejsza część remontu Trasy Armii Krajowej i mostu gen. Grota-Roweckiego - od 8 listopada od godz. 22:00 zamknięte zostaną kolejne estakady łączące trasę z ul. Modlińską i Jagiellońską oraz Wisłostradą, północne przęsło mostu oraz zwężony odcinek trasy od ul. Gwiaździstej do Powązkowskiej. Na moście i na trasie kierowcy będą wtedy mieli po dwa pasy ruchu w każdym kierunku.

Wykonawca od 4 listopada zapowiada kolejne prace przygotowawcze:

- w dniach 4-6 listopada (poniedziałek – środa) 2013 r. pomiędzy godz. 22:00 a 05:00 obydwie jezdnie Trasy AK będą zwężane o skrajne lewe pasy ruchu na ok. 100 m przy węźle z Wisłostradą oraz przy węźle z ul. Modlińską.

d2pb3hf

- w dniach 4-6 listopada (poniedziałek – środa) 2013 r. pomiędzy godz. 22:00 a 05:00 obydwie jezdnie Wisłostrady będą zwężane o skrajne lewe pasy ruchu na długości ok. 100 m na wysokości Trasy AK.

Zarząd Dróg Miejskich kontynuuje prace przy modernizacji ul. Wólczyńskiej . Do remontu idzie odcinek od ul. J. Conrada do Arkuszowej. Wybudowane zostanie odwodnienie, położona nowa nawierzchnia oraz, co najważniejsze, przebudowane skrzyżowanie z ul. T. Nocznickiego. Powstanie tu dodatkowy, wydzielony pas do skrętu w lewo z ul. Wólczyńskiej w T. Nocznickiego. Modernizacja tego skrzyżowania będzie ułatwieniem dla kierowców, szczególnie ważnym podczas dwuletnich prac remontowych na Trasie AK.

Od nocy 3 listopada (ok. godz. 23:00) zostanie zamknięty odcinek ul. Wólczyńskiej od ul. J. Conrada do T. Nocznickiego. Możliwy będzie przejazd tymczasową jezdnią z ul. Wólczyńskiej z kierunku Izabelina (tylko pojazdy osobowe) w ul. T. Nocznickiego w kierunku Młocin. Przejezdne będzie także skrzyżowanie z ul. J. Conrada – niemożliwy będzie jedynie wjazd w ul. Wólczyńską w stronę ul. Arkuszowej. Remont skrzyżowania jest zaplanowany na weekend 8-12 listopada, w te dni całe skrzyżowanie będzie wyłączone z ruchu. Od 12 listopada ok. godz. 6 rano drogowcy przejdą na odcinek ul. Wólczyńskiej pomiędzy ul. Nocznickiego a Arkuszową. Termin zakończenia prac to 30 listopada.

Od 3 listopada od. godz. 23:00 do 8 listopada do godz. 22:00 linie autobusowe kursujące w tym rejonie - zostaną skierowane na trasy objazdowe.

d2pb3hf

W Wawrze powstanie ul. Panny Wodnej, która połączy ul. Patriotów i Trakt Lubelski. Przedsięwzięcie obejmuje remont (nawierzchnia, chodniki) istniejącej ul. Panny Wodnej (odcinek Patriotów-Zasadowa) oraz budowę drogi „od zera” pomiędzy ul. Zasadową a Traktem Lubelskim. Od 4 listopada przez ok. tydzień ul. Panny Wodnej od ul. Zasadowej do Mrówczej będzie nieprzejezdna, możliwy będzie tylko dojazd od posesji. Objazdem pojadą autobusy linii N22, 213 a trasa linii 161 zostanie skrócona. Uruchomiona zostanie dodatkowa linia Z61 jeżdżąca na trasie: Podmokła-Cygańska-Izbicka-Patriotów-Mrówcza.

Na Mokotowie dzielnica buduje połączenie al. Wilanowskiej z Domaniewską. Z tego powodu w poniedziałek, 4 listopada zamknięta dla ruchu zostanie ul. Bukowińska w rejonie budowanego przedłużenia al. Komisji Edukacji Narodowej. Nie będzie dojazdu do ul. L. Idzikowskiego. Wyjazd z ul. Bukowińskiej będzie realizowany przez parking przy „Supersamie” (specjalnie usunięte zostaną szlabany) do ul. Puławskiej. Wszystkie prace budowlane zakończą się do końca listopada.

d2pb3hf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pb3hf