Trwa ładowanie...

"W magnoliowym gaju" - spacer po Ogrodzie Botanicznym

Kolekcja Magnolii to prawdziwa uczta dla oka

"W magnoliowym gaju" - spacer po Ogrodzie Botanicznym
dp8hxee
dp8hxee

W niedzielę 5 maja o godzinie 11.00 przewodnik będzie oprowadzał po Kolekcji Magnolii Ogrodu Botanicznego w Powsinie. Biletem na wydarzenie jest bilet wstępu do Ogrodu. Ceny biletów w weekend i święta: normalny 8 zł, ulgowy 5 zł, dzieci do lat 5 wstęp wolny. Miejsce spotkania: przed wejściem do szklarni "Zielony Raj".

Wszyscy mieliśmy już dość tegorocznej bardzo długiej zimy. Na skutek długotrwałego zalegania pokrywy śnieżnej i niskich temperatur w przyrodzie zauważamy około trzy tygodniowe opóźnienie wegetacji.* Obecna stosunkowo wysoka temperatura spowoduje, że w krótkim czasie zacznie się rozwijać bardzo wiele gatunków roślin, zarówno tych, które zwykle zakwitają wcześniej jak i tych kwitnących „o czasie”.*

Szczególnie dobrze będzie to widoczne w Ogrodzie Botanicznym, dlatego zachęcamy do odwiedzenia Ogrodu podczas długiego majowego weekendu - mówią organizatorzy spaceru - Niewątpliwie najbardziej spektakularnym wydarzeniem będzie kwitnienie magnolii, które bardzo dobrze przezimowały i wobec czego spodziewamy się ich obfitego kwitnienia. Trzeba przyznać, że kwitnienie magnolii w naszym ogrodzie to prawdziwa uczta dla oczu.

dp8hxee
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dp8hxee