Trwa ładowanie...

W majówkę odwiedź warszawskie plaże

Są już grille i leżaki. Teraz czekamy jeszcze na słońce

W majówkę odwiedź warszawskie plaże
d9wlm66
d9wlm66

Po przejściu wiosennej fali wezbraniowej trwa odtwarzanie plaż i ścieżek nad Wisłą. Mimo trwających prac naprawczych na wszystkich plażach i ścieżkach, już 1 maja plaże rozpoczęły swoją działalność. W majówkę pojawili się plażowi wypożyczający leżaki, zainstalowane zostały grille. Reszta atrakcji zostanie przygotowana na oficjalne rozpoczęcie sezonu nad warszawską rzeką, w trakcie Święta Wisły, które odbędzie się już 12 maja.

Oprócz znanych już atrakcji powstają nowe – budowana jest nowa plaża na Żoliborzu, powstają pomosty nad rzeką i nowe stacje Veturilo. Żoliborska plaża znajdzie się u szczytu lewobrzeżnych bulwarów, przy Cytadeli, na wysokości ul. Czujnej. Oprócz atrakcji związanych z plażowaniem i placu zabaw, powstanie tam jeden z dwóch nowych, działających od maja do października, punktów systemu Veturilo. Druga sezonowa stacja z rowerami miejskimi zostanie uruchomiona tuż przy modernizowanym porcie Czerniakowskim. Obok dwóch lewobrzeżnych stacji, przy sezonowej stacji pod Stadionem Narodowym a także na plaży na Saskiej Kępie powstaną ogólnodostępne pomosty na rzece. Z pomostów będzie można wypożyczyć kajak, spłynąć ok. 6 km Wisłą do żoliborskiej plaży. Tam będzie można oddać wypożyczony sprzęt i wrócić na miejsce startu rowerem publicznym.

W tym roku na miejskich plażach: saskiej, przy Stadionie Narodowym i na Płycie Desantu coś dla siebie znajdą kajakarze, wioślarze, miłośnicy smoczych łodzi i zabytkowych jednostek, amatorzy aktywnego wypoczynku i wiślanej przyrody. W programie m.in. warsztaty, koncerty, pokazy na wodzie, przejażdżki, konkursy i flisacki poczęstunek. Tego dnia na lewym brzegu już po raz trzeci wystartuje Bieg Wisły . Biegacze rozpoczną trasę na 517 km rzeki na Golędzinowie i przebiegną ok. 10 km, by dotrzeć do plaży przy moście Łazienkowskim.

Do odświeżenia plaż tylko w sezonie 2012 nawieziono około 1200 ton piasku. Dla wygody plażowiczów korzystających z wyznaczonych do palenia ognisk miejsc, miasto dostarczyło ok. 200 m przestrzennych drewna. Z samych plaż w sezonie 2012 zebrano 1500 metrów sześciennych śmieci (ponad 200 kontenerów po 7 metrów każdy).

d9wlm66
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d9wlm66