Trwa ładowanie...

W metrze będą dyspensery biletów

Kupiłeś bilet online? Korzystasz z darmowych przejazdów? Specjalne urządzenie wyda Ci wejściówkę do metra

Share
W metrze będą dyspensery biletów
d34lb98

Na stacjach I linii metra rozpoczął się montaż dyspenserów wejściówek do stref biletowych na stacjach metra. Od 16 września pasażerowie będą mogli pobierać wejściówki z 47 podajników.

Od piątku, 12 września na stacjach I linii metra są instalowane urządzenia, w których po zakończeniu prac montażowych zostaną umieszczone wejściówki umożliwiające otwarcie bramek prowadzących do stref biletowych na stacjach metra.

Wejściówki przypominają wyglądem bilety kartonikowe z paskiem magnetycznym i służą do otwierania bramek metra. Są przeznaczone dla osób, które korzystają z biletów kupionych przez telefon komórkowy lub w automacie biletowym w autobusie MZAoraz* mających uprawnienia do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską*, w przypadku gdy nie zostały one wgrane na Warszawską Kartę Miejską. Wejściówki są wielorazowego użytku.

d34lb98

Dyspensery zostaną zamontowane na wszystkich stacjach metra. Na stacji Centrum do dyspozycji pasażerów zostaną oddane cztery urządzenia, na stacjach Marymont, Wilanowska i Ursynów po trzy, a na pozostałych stacjach po dwa. Obecnie wejściówki są dostępne w Punktach Obsługi Pasażerów ZTM oraz u dyżurnych stacji metra.

Wejściówki zostaną umieszczone w dyspenserach po zakończeniu prac montażowych, czyli 16 września.

d34lb98

Podziel się opinią

Share
d34lb98
d34lb98