Trwa ładowanie...

W niedzielę odbędą się III Ogólnopolskie Zawody Robotów

"Przede wszystkim autorskie konstrukcje zbudowane od podstaw przez zawodników"
Share
W niedzielę odbędą się III Ogólnopolskie Zawody Robotów
d3h93cr

Mikro sumo, Linefollower, Freestyle, MouseDragster - to wybrane kategorie, w których konkurować będą między sobą roboty zbudowane głównie przez młodzież gimnazjalną i licealną. Trzecia edycja zawodów odbędzie się w niedzielę (29 maja) w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie.

W zabawie wezmą udział zawodnicy z całej Polski, głównie młodzież gimnazjalna i licealna. Z uwagi na otwartą formułę zawodów mogą w nich wziąć udział również starsi zawodnicy. Do udziału w wydarzeniu organizatorzy zapraszają również publiczność zainteresowaną zmaganiami robotów.

W zawodach wystartują przede wszystkim autorskie konstrukcje zbudowane od podstaw przez zawodników, a nie gotowe zestawy produkowane przez producentów zabawek - informują. Zapowiedziano nowe konkurencje, wśród których wymieniono: wyścigi dragsterów z dowolnym napędem, wyścigi robotów Leguś po torze z przeszkodami i walki na ringu robotów Leguś.

d3h93cr

Patronat naukowy nad zawodami objął dziekan Wydziału Mechatroniki Politechniki Warszawskiej. Organizatorami imprezy są: Koło robotyki Legrobot w Legionowie, Muzeum Techniki i Przemysłu NOT w Warszawie i Niepubliczna Szkoła im. Jana Pawła II w Legionowie.

Zmagania robotów potrwają od godz. 10.00 do 16.00 w niedzielę 29 maja.

Zawody odbęda się w Muzeum Techniki i Przemysłu NOT (plac Defilad 1, wejście od strony Dworca Centralnego) w Pałacu Kultury i Nauki .
Wstęp: Bilet do Muzeum (normalny 25 zł, ulgowy - 15)

Źródło: PAP NAuka w Polsce

d3h93cr

Przeczytajcie też: Dekomunizacja w stolicy. Chcą zmienić nazwy prawie 30 ulic

d3h93cr

Podziel się opinią

Share
d3h93cr
d3h93cr