Trwa ładowanie...

W niedzielę rusza tramwaj na Nowodwory! Otwarcie nowej trasy

Już w niedzielę miasto zaprasza na specjalne przejazdy zarówno nowoczesnymi jak i zabytkowymi tramwajami. Przewidziano też niespodzianki.

W niedzielę rusza tramwaj na Nowodwory! Otwarcie nowej trasy
dfszw6n
dfszw6n

Dobra wiadomość dla mieszkańców Białołęki! W niedzielę 26 lutego otwarta zostanie trasa tramwajowa z Tarchomina na Nowodwory.

Już za kilka dni mieszkańcy dzielnicy będą mogli skorzystać z nowego 1,5 kilometrowego odcinka linii tramwajowej wzdłuż ulicy Światowida. Trasę ma obsługiwać linia numer 2. Na wydłużonym odcinku tramwaje będą podjeżdżały na przystanki co cztery minuty w godzinach szczytu komunikacyjnego, co sześć poza szczytem i co siedem i pół minuty w dni świąteczne.

Uroczyste otwarcie nowej trasy zaplanowano w niedzielne południe. Pierwszy tramwaj odjedzie o godz. 12 z pętli Metro Młociny . Będzie to dwukierunkowy Jazz Duo, który na Nowodworach zmieni kierunek za pomocą specjalnego rozjazdu z tzw. krzyżownicą głębokorowkową.

Specjalna linia N

Następnie, w godz. 13-18 między pętlą Metro Młociny a Nowodworami kursować będzie specjalna linia N. Będą ją obsługiwać pojazdy typu Jazz Duo, a także zabytkowy tramwaj typu K z 1940 roku. Tramwaje "N" będą specjalnie oznakowane naklejkami "Jedź z nami na Nowodwory".

Pierwszych 500 pasażerów dostanie specjalny certyfikat poświadczający przejazd tramwajem po nowym odcinku trasy tramwajowej na Nowodwory. Będzie także słodka niespodzianka oraz ciepłe napoje.

dfszw6n

Regularne kursy "dwójki" na nowej trasie będą się odbywały od poniedziałku 27 lutego.

Zmiany w komunikacji

Wraz z wydłużeniem trasy tramwajowej zostaną wprowadzone zmiany w komunikacji autobusowej. Jak informuje ZTM , Linie autobusowe 101 i E-8 zostaną zlikwidowane. Zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa 214 łącząca wschodnią i zachodnią część Białołęki. Ponadto na nową trasę do pętli Metro Marymont zostanie skierowana linia 134, a częstotliwość kursowania autobusów w godzinach porannego szczytu komunikacyjnego zostanie zwiększona do 20 minut. Częściej będą również kursowały autobusy linii 211 i 516.

Cała trasa na Białołęce ma torowisko trawiaste, równolegle z torami wybudowano także chodniki, drogi rowerowe, sygnalizacje świetlne, przebudowano jezdnie, a także pojawiła się nowa zieleń. Planowane jest dalsze przedłużenie trasy tramwajowej do pętli Winnica w pobliżu ul. Modlińskiej. Tramwaj miałby tam dojechać w drugim kwartale 2019 roku.

Źródło: PAP/ZTM/Wawalove.pl

dfszw6n
dfszw6n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dfszw6n