Trwa ładowanie...

W niedzielę zaprotestują przeciwko występom zwierząt w cyrkach

Akcja „Cyrk Bez Zwierząt” pod Cyrkiem Zalewskim na rogu Towarowej i Wolskiej

W niedzielę zaprotestują przeciwko występom zwierząt w cyrkach
d25vc6p
d25vc6p

Akcja „Cyrk Bez Zwierząt” odbędzie się w niedzielę 15 września o godzinie 15:00 i potrwa do godz. 17:00. Protest poprowadzi przewodniczący Empatii Darek Gzyra. Na miejsce protestu ma przybyć także kilku parlamentarzystów i samorządowców. Wydarzenie jest współorganizowane przez Vivę, Empatię oraz grupę niezrzeszoną "Zielona Hołota" w ramach Kampanii "Cyrk bez Zwierząt".

Akcja ma na celu uświadamianie ludzi, że Cyrk może być fajny i zabawny bez udziału zwierząt.

Zmuszanie dzikich zwierząt do wykonywania służalczych sztuczek motywując je batem nie ma żadnego uzasadnienia. Oczywiście nie twierdzimy , że każdy cyrk stosuje tresurę polegającą na ciągłej przemocy jednakże nie zmienia to faktu, że zwierzęta są wykorzystywane jak niewolnicy i zabierane ze swojego naturalnego środowiska. Kiedyś główną atrakcją cyrkową byli czarni oraz karły, a dziś ich miejsce w pełnym wymiarze zajęły istoty, które narzekać nie mogą – mówią organizatorzy.

O co walczą organizatorzy?

Chcą, aby wprowadzono zakaz wykorzystywania dzikich i domowych zwierząt w cyrkach, przekazano obecnie wykorzystywane zwierzęta dzikie do ogrodów zoologicznych lub do ich naturalnego środowiska jeżeli jest to możliwe – a zwierzęta domowe do adopcji. Zależy im również na zaprzestaniu promocji rozrywki opartej na cierpieniu w takich miejscach jak placówki edukacyjne oraz urzędy.

d25vc6p
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d25vc6p