Trwa ładowanie...

W Parku Rzeźby stanie 3-metrowy Anioł! [WIDEO]

"Będzie posłańcem i bożym pośrednikiem"

Share
W Parku Rzeźby stanie 3-metrowy Anioł! [WIDEO]
d2hfy0p

W niedzielę, 8 września, w bródnowskim Parku Rzeźby zostanie odsłonięty nowy pomnik. Będzie to 3-metrowy, pozłacany Anioł Stróż. Postać ma wielkie, skrzydła i jest autorstwa Romana Stańczyka, absolwenta warszawskiej ASP.

Anioł Stróż stoi na straży Raju w Parku Bródnowskim – możemy m.in. przeczytać w materiałach Muzeum Sztuki Nowoczesnej, które opiekuje się bródnowskim Parkiem Rzeźby. Monumentalna rzeźba to kolejna odsłona Parku, który od kilku lat rozwija się na Bródnie..

Jak podaje MSN, Roman Stańczak jest artystą wizualnym, studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, w pracowni prof. Grzegorza Kowalskiego. W latach 90. zajmował się głównie modyfikowaniem przedmiotów codziennego użytku: starych meblościanek i regałów, czajników, zużytych rajstop, szafek nocnych czy krzeseł. W 2012 roku tyleż przypadkowe, co dramatyczne spotkanie z Pawłem Althamerem, dawnym kolegą ze studiów na akademii sztuki, stało się początkiem nowego rozdziału w życiu Romana Stańczaka, a być może również zapowiedzią jego powrotu do materialnej sztuki.

d2hfy0p

Anioł Stróż jest pomnikiem poświęconym spotkaniu z przyjacielem - artystą, pożegnaniem z radykalnym życiowym eksperymentem, ale także prywatnym egzorcyzmem. Anioł Stróż w Parku Bródnowskim to monumentalna figuratywna drewniana rzeźba emanująca złotym blaskiem. Anioł pełni tez funkcję posłańca i bożego pośrednika - czytamy w materiałach MSN.

Park Rzeźby na Bródnie powstał w 2009 roku, jako wspólna inicjatywa artysty Pawła Althamera, Urzędu Dzielnicy Targówek i Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Odsłonięcie rzeźby odbędzie się w niedzielę, o godz. 16.00. Jak Wam się podoba?

Zobaczcie wideo!

d2hfy0p

Podziel się opinią

Share
d2hfy0p
d2hfy0p