Trwa ładowanie...

W piątek Wilanów zagra dla Majdanu

Koncert charytatywny dla rodzin ofiar

Share
W piątek Wilanów zagra dla Majdanu
dkuh5v5

*Już w najbliższy piątek, 25 kwietnia 2014 r., na terenie plaży Wilanów odbędzie się koncert charytatywny z udziałem polskich i ukraińskich artystów. Wydarzenie, zorganizowane dokładnie na miesiąc przed planowanym terminem wyborów prezydenckich na Ukrainie, ma stać się dowodem pamięci o ofiarach Majdanu oraz sposobem na wsparcie ich rodzin. *

Organizatorzy koncertu chcą przypomnieć, ile w latach 80. kosztowała nasza walka o wolność i podkreślić, że rozumieją determinacją Ukraińców, którzy w obronie swojej wolności wyszli manifestować na Majdan, a w tragicznych dniach stycznia i lutego nie zawahali się podjąć nierównej walki.

dkuh5v5

Piątkowy koncert, który rozpocznie się o godz. 18.00, zorganizowany jest z myślą o rodzinach ofiar Majdanu. Wilanowska scena połączy muzyczne pokolenia ludzi, którzy popierają walkę w obronie wolności, wyrażając tym samym swoją solidarność z walczącą Ukrainą . Obok artystów z czasów Solidarności, wystąpią polscy i ukraińscy muzycy młodszego pokolenia. Na scenie zagrają: Maleo Reggae Rockers, Kozak System (Ukraina), Taraka, Tomek Lipiński, Venio (Molesta), Natalia i Paulina Przybysz z mamą Anną, Daniel Gałązka z zespołem, Ruta, Moskwa, Skadyktator i jego kosmiczne combo z Robertem Brylewskim, Karolina Cicha.

W trakcie koncertu odbędzie się aukcja przedmiotów podarowanych przez artystów i partnerów. Do zlicytowania będzie między innymi gitara w barwach ukraińskich z autografami muzyków z zespołów: T.Love, Maleo Reggae Rockers, Enej, Mech, Wild Pig, Big Cyc, Skowyt, Plan, Metka, Piotra Bukartyka, Raggafaya, Kozak System oraz Jurka Owsiaka.

Koncert poprowadzi Szymon Majewski.

Warunkiem wstępu na koncert jest wykupienie cegiełki o wartości 20 zł. Całkowity dochód z koncertu i aukcji zostanie przekazany rodzinom ofiar z Majdanu za pośrednictwem Fundacji Otwarty Dialog.

Organizatorem koncertu jest Dzielnica Wilanów m.st. Warszawy. Partnerem jest m.in. Fundacja Otwarty Dialog. Kierownictwo artystyczne Tomasz Kaliński i Piotr Brymas.

dkuh5v5
dkuh5v5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dkuh5v5
dkuh5v5