Trwa ładowanie...

W sobotę 8. edycja festiwalu "Wyłącz system". [PROGRAM]

"Chodzi przede wszystkim o to, by w tym dniu być razem"

W sobotę 8. edycja festiwalu "Wyłącz system". [PROGRAM]
d188kzj
d188kzj

Koncerty, wystawy, konkursy i wspólna zabawa dla mieszkańców stolicy. W najbliższą sobotę Dom Spotkań z Historią zaprasza na festiwal "Wyłącz system". Tym razem miejscem świętowania będzie plac Defilad oraz Pałac Kultury i Nauki.

Wspólna zabawa jest propozycją świętowania rocznicy wyborów 4 czerwca 1989 roku. Wojciech Faruga, reżyser fiesty mówi, że 27 lat temu wybraliśmy wolność, więc warto wspólnie się z tego cieszyć. Katarzyna Puchalska z Domu Spotkań z Historią w Warszawie dodaje, że chodzi przede wszystkim o to, by w tym dniu być razem. Jak mówi, to święto zwykłych ludzi, którzy 4 czerwca 1989 roku, razem poszli do wyborów i razem "wyłączyli system".

To już ósma edycja "Wyłącz system". Organizatorzy zapowiadają, że będzie najbardziej spektakularna - nie zabraknie m.in. akcentów teatralnych. Zaprezentowany zostanie spektakl "Nowe, wielkie przemówienie" w reżyserii Radosława Rychcika. Na muzycznej scenie zobaczymy Kasię Nosowską, Maćka Maleńczuka, Voo Voo., The Jobers pod dyr. Marcina Partyki oraz zespół Pablopavo i Ludziki.

Ponadto na gości czekają też też wystawy multimedialne poświęcone wydarzeniom 1989 roku.

System pomoże wyłączyć aktorka Joanna Szczepkowska, która w 1989 roku ogłosiła w Dzienniku Telewizyjnym, że "w Polsce zakończył się komunizm".

d188kzj

*"Wyłącz system" Vol. 8 *Pl. Defilad
Sobota, 4 czerwca. Start o 19.30.
Wstęp wolny

Źródło: DSH/IAR
Przeczytajcie też:

d188kzj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d188kzj