Trwa ładowanie...

W sobotę otwarcie ogrodu na dachu Centrum Nauki Kopernik!

Wijące się strumienie, wulkany, Wahadło Foucaulta i piękny widok na Stare Miasto oraz Pragę!

W sobotę otwarcie ogrodu na dachu Centrum Nauki Kopernik!
d23on51
d23on51

Ogród na dachu "Kopernika" otwiera się z dużym opóźnieniem, o jego otwarciu pisaliśmy już w czerwcu . Dziś Centrum Nauki Kopernik informuje, iż oficjalne otwarcie ogrodu odbędzie się w ostatni weekend sierpnia.

*Jeśli nic się nie zmieni, wstęp do ogrodu na dachu CNK będzie bezpłatny. *Dostaniemy się tam dzięki specjalnym rampom na zewnątrz, oprócz tego będziemy mogli wejść do niego z wnętrza budynku Centrum. Ogród ma ponad 8,5 tys. metrów kwadratowych!

W ogrodzie na dachu Centrum Nauki Kopernik będzie można przejść się ścieżkami przypominającymi wijące się strumienie nadrzecznego terenu ulegającego erozji. Krajobraz ogrodu urozmaicają kratery i najwyższe wzniesienie wyglądające jak wulkan – zawieszone w nim jest Wahadło Foucaulta. W rozmieszczonych po całym dachu donicach rośnie kilkadziesiąt gatunków bylin i krzewów, odpornych na trudne warunki wegetacji.

d23on51

Z dachu Centrum Nauki Kopernik można podziwiać rozległy widok na Stare Miasto, Pałac Kultury i Nauki, Wisłę, Pragę i Stadion Narodowy. Dodatkowo rozpościera się z niego widok na ogrody na dachu Biblioteki Uniwersyteckiej oraz taras na dachu Wydziału Neofilologii i Lingwistyki Stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego.

Przez cały weekend mieszkańcy Warszawy będą mogli odbyć spacer po ogrodzie na dachu w towarzystwie botanika, wykonać portret okolicznościowy w plenerowym studio fotograficznym, podejrzeć okoliczne ptaki oraz spojrzeć w niebo przez teleskop.

d23on51
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d23on51