Trwa ładowanie...

W sobotę przyjdź obejrzeć Inspiro!

Pierwszy tego typu pociąg jest już w Warszawie. Zanim wyruszy na tory, będzie można go dokładnie obejrzeć w sobotę, 12 stycznia

Share
W sobotę przyjdź obejrzeć Inspiro!
d40nuju

Pierwszy z 35 sześciowagonowych pociągów metra Inspiro jest już w Warszawie. Zanim wyruszy na tory, będzie można go dokładnie obejrzeć w sobotę, 12 stycznia, w godz. 12:30-16:00, w elektrowozowni na Kabatach (boczna brama, na wysokości ul. Petera Frasera).

Oprócz zwiedzania pociągu, będzie też można obejrzeć kabinę maszynisty.

Pojazdy Inspiro, zaprojektowane i wykonane specjalnie dla Warszawy, spełniają najwyższe standardy i wymagania Unii Europejskiej pod względem bezpieczeństwa, ochrony środowiska oraz dostępności dla wszystkich grup pasażerów. Zostały zakupione jako tabor dla II linii metra oraz dodatkowo uzupełnią dotychczasowy tabor obsługujący I linię warszawskiego metra.

Zakup pociągów Inspiro finansowany jest ze środków Metra Warszawskiego, uzyskanych dzięki wieloletniej umowie wykonawczej z m.st. Warszawa, o świadczeniu usług przewozowych środkami komunikacji zbiorowej – pociągami metra w latach 2009-2027, a także dzięki kredytowi EBOiR oraz dofinansowaniu z UE.

d40nuju
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d40nuju