Trwa ładowanie...
słoiki
Monika Szweda
26-08-2013 15:05

W środę po raz pierwszy obchodzone będzie Święto Słoików!

„Słoiki” to najbardziej naturalny element metropolii!-przekonują organizatorzy i zapraszają do wspólnej zabawy! Wstęp wolny!

W środę po raz pierwszy obchodzone będzie Święto Słoików!
d31rg3o
d31rg3o

Marta Żakowska z Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej, współorganizatorka Święta Słoików zaprasza na nie wszystkich przyjezdnych. Pomysłodawcy tej imprezy gwarantują brzęczenie słoikami, robienie przetworów i świetną zabawę!

Celem tego niecodziennego święta jest „oswojenie" samego pojęcia i przekonanie innych, że* to właśnie dzięki „słoikom" miasto jest tak ciekawe i różnorodne*. Zdaniem organizatorów przyjmowanie do siebie ludzi z innych miast jest gwarancją rozwoju i zupełnie naturalnym zjawiskiem. Chcą oni przekonać wszystkich, że bycia „słoikiem" nie należy się wstydzić, gdyż samo pojęcie nie musi kojarzyć się negatywnie.

W warszawskim Święcie Słoików wezmą udział artyści i społecznicy z Rumunii, Węgier, Słowacji, Francji i Niemiec. Święto przyjezdnych jest częścią międzynarodowego projektu „Mechanizmy Porozumienia", który bazuje na pomyśle symbolicznego odtworzenia nieistniejącego już połączenia kolejowego Warszawa - Bukareszt.

W Warszawie, gdzie kiedyś kończył się bieg pociągów, zakończy się również wspomniany projekt. Organizatorzy chcą zakończyć je właśnie Świętem Słoików, gdyż to ważna i wciąż budząca ogromne dyskusje kwestia.

d31rg3o

W planie imprezy jest m.in. wspólne robienie przetworów, które mieszkańcy Warszawy będą mogli wziąć ze sobą do domu, jako swoisty prezent od przyjezdnych.

O godzinie 17 socjolog Jan Sowa przedstawi uczestnikom historię Pola Elekcyjnego i wyjaśni, dlaczego właśnie tam, obywa się impreza. Godzinę później będzie mieć miejsce dyskusja „Szklana Warszawa: Przyjezdni, Słoiki - najbardziej naturalny element naszego miasta". W debacie wezmą udział wiceprezydent miasta Michał Olszewski, (sam siebie nazywa „Słoikiem"), socjolożka Joanna Erbel i socjolog Jan Sowa.

O 20 odbędzie się koncert unplugged z udziałem artystów uczestniczących w projekcie. Organizatorzy polecają zabrać na niego słoiki, garnki, instrumenty muzyczne i wszystko, co wydaje dźwięki, by wspólnie stworzyć kakofonię słoikową.

Święto Słoików odbędzie się w środę 28.08 na Polu Elekcyjnym u zbiegu ulicy Młynarskiej i Ostroroga [MAPA] od godz. 16 do 22. Wstęp wolny.

Wybierzecie się?

d31rg3o
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31rg3o