Trwa ładowanie...

W stolicy przybywa żłobków. HGW: "To dla mnie priorytet"

Do końca 2018 roku powstanie kilkanaście nowych placówek.

W stolicy przybywa żłobków. HGW: "To dla mnie priorytet"
d3qs8s5
d3qs8s5

W Warszawie zwiększa się liczba żłobków. W tym tygodniu otwarto nową placówkę w Rembertowie. Ratusz zapowiada, że będą kolejne.

Nowy miejski żłobek powstał przy ul. Fiszera w dzielnicy Rembertów . To już 55 taka placówka w stolicy. Pomieści 150 dzieci, a koszt jej budowy i wyposażenia wyniósł ponad 5,5 mln złotych. Do dyspozycji najmłodszych warszawiaków jest 5 pomieszczeń, w tym jedno rekreacyjne, a także duży plac zabaw. Na miejscu rozpoczęły się już pierwsze zajęcia adaptacyjne.

Na otwarciu placówki pojawiła się Hanna Gronkiewicz-Waltz , prezydent Warszawy. Jej zdaniem budowa żłobków jest bardzo ważna dla całej stolicy. - Dzięki temu, że od 10 lat żłobki są dla mnie priorytetem i od początku inwestujemy w ich powstawanie, mamy efekty - stwierdziła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Zapowiedziała również kolejne inwestycje w najbliższym czasie. - W 2017 roku powinny zakończyć się budowy jeszcze 8 żłobków, dzięki którym przybędzie dodatkowo około 1000 miejsc - dodała prezydent stolicy. Nowe placówki mają powstać do końca roku w Wesołej, na Bemowie, Pradze-Południe i Żoliborzu. Ponadto aż 4 żłobki pojawią się na Białołęce - mają pomieścić około 500 dzieci.

d3qs8s5

Więcej miejsc dla najmłodszych

Łącznie w latach 2017-2018 w stolicy pojawi się kilkanaście nowych placówek. - Do 2018 roku przybędzie jeszcze 2 300 miejsc m.in. dzięki budowie co najmniej 15 nowych żłobków. Są to 4 żłobki na Białołęce, 2 na Bemowie, 2 na Ursynowie, po jednym żłobku w Wawrze, na Bielanach, Woli, Targówku, Mokotowie, Pradze-Południe, Żoliborzu, Wesołej i Ursusie. - informuje stołeczny ratusz.

Obecnie miasto zapewnia około 6500 miejsc w żłobkach. Jak chwali się ratusz, to ponad 2 razy więcej niż w 2006 roku. W ciągu dziesięciu lat powstało 26 żłobków, w tym 10 miniżłobków.

Źródło: UM Warszawa/Wawalove.pl

d3qs8s5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3qs8s5