ycipk-1kg6vk

W Teatrze WARSawy. Sonata Jesienna Bergmana

W setną rocznicę Ingmara Bergmana w Teatrze WARSawy zobaczysz premierę „Sonaty jesiennej”. Sztuka w reżyserii Kuby Kowalskiego odbędzie się 9 czerwca o godz. 20.00.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Premiera w sobotę
Premiera w sobotę (Teatr WARSawy, Fot: Edyta Bach)
ycipk-1kg6vk

„Sonata jesienna” to sztuka autorstwa jednego z największych szwedzkich artystów, Ingmara Bergmana, reżysera filmowego i teatralnego, jednego z największych reżyserów w historii kina.

Teatr WARSawy
Podziel się

Kuba Kowalski, reżyser spektaklu tłumaczy, że sztuka opowiada o światowej sławy piniastce Charlottcie, która zostawiła rodzinę dla sztuki. - Pogrążona w depresji po śmierci przyjaciela, na zaproszenie córki Ewy i jej męża, przyjeżdża do małego prowincjonalnego zboru protestanckiego w Norwegii. Na miejscu okazuje się, że Ewa wzięła pod dach dotkniętą tajemniczą chorobą siostrę Helenę, zamkniętą przed laty przez matkę w domu opieki. Między matką i córką dochodzi do bolesnej konfrontacji. Matka, egotyczna i autorytarna, wypełnia swoją obecnością dom córki, narusza jej kontemplacyjny tryb życia, kompulsywnie zagaduje ciszę. Córka, z początku podporządkowana matce, wybucha i bez żadnych zahamowań zalewa matkę swoim żalem. Pod jej powściągliwością kryje się morze nienawiści, poczucia krzywdy i niezagojonych ran z dzieciństwa i wczesnej młodości. Matka czuje się przyparta do ściany, przygnieciona zarzutami jednej córki, chorobą i cierpieniem drugiej, wreszcie zżerana przez poczucie winy, błaga o czułość, której nie otrzymuje. W Sonacie jesiennej Ingmar Bergman tworzy idealny horror psychologiczny i wrzuca bohaterów w potrzask bez wyjścia, z którego ucieczka nawet ta dosłowna, na którą matka ostatecznie się decyduje, nie może dać ulgi, bo jest tylko ucieczką od samej siebie – mówi Kuba Kowalski.

ycipk-1kg6vk

Na scenie zobaczymy: Katarzynę Chmielewską, Aleksandrę Justę (aktorka Teatru Narodowego), Weronikę Nockowską i Wojciecha Solarza.

Zobacz także: Rafał Trzaskowki: kiedyś w Polsce przyjdzie czas na związki partnerskie.

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

ycipk-1kg6vk

*Przeczytaj też: Ojciec zaatakował syna nożem. Bo nie posprzątał zgniłych truskawek *

Polub WawaLove
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-1kg6vk

ycipk-1kg6vk
ycipk-1kg6vk