Trwa ładowanie...
d3sgg56

W ten weekend ostatni pokaz w Parku Fontann!

Także po raz ostatni w tym roku odbędzie się koncert chopinowski w Łazienkach Królewskich
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W ten weekend ostatni pokaz w Parku Fontann!
d3sgg56

Koniec lata mamy już za sobą, rozpoczęła się kalendarzowa jesień. W najbliższy weekend, 26-28 września pożegnamy dwa plenerowe, cykliczne wydarzenia miejskie – pokaz multimedialnych fontann na Podzamczu oraz koncerty Chopinowskie w Łazienkach Królewskich.

Zobacz też: Nowy pokaz w Multimedialnym Parku Fontann [NASZE ZDJĘCIA]

Tegoroczne widowisko w Multimedialnym Parku Fontann nosi tytuł „Taniec źródeł” i jest pokazem wykorzystującym wszystkie możliwości techniczne obiektu. Są więc projekcje filmowe na ekranie wodnym, bajecznie kolorowe kompozycje laserowe, zsynchronizowane z dźwiękiem strumienie wody oraz porywająca muzyka. W tym roku pokazy obejrzało blisko 750 tys. ludzi. Na ostatnie pokazy w tym roku można się wybrać w piątek i sobotę, 26 i 27 września, o godz. 21:00.

d3sgg56

Już dwa pokolenia warszawiaków mają możliwość słuchać koncertów Chopinowskich w Łazienkach Królewskich , które nieprzerwanie w tym samym miejscu, pod pomnikiem kompozytora, odbywają się już 55 lat. Są niezwykłą atrakcją naszego miasta, również dla turystów zagranicznych, zdziwionych, że w parku dają koncerty pierwszoplanowi pianiści, nierzadko o międzynarodowej sławie. W tym roku muzyki Chopina w Łazienkach wysłuchało blisko pół miliona ludzi. Ostatnie koncerty tego roku odbędą się w niedzielę, 28 września o godz. 12:00 i 16:00.

Organizatorem obydwu wydarzeń jest Stołeczna Estrada, instytucja kultury m.st. Warszawy.

Zobacz też: "Taniec źródeł" w Multimedialnym Parku Fontann [WIDEO]

d3sgg56

Podziel się opinią

Share
d3sgg56
d3sgg56