WP

W Ursusie pod drzwiami mieszkania podłożył bombę. Usłyszał zarzuty

Andrzej M. usłyszał zarzut m.in usiłowania zabójstwa - poinformowała we wtorek Prokuratura Krajowa. W czerwcu ubiegłego roku mężczyzna pod drzwiami jednego z bloków w warszawskim Ursusie podłożył ładunek wybuchowy. Grozi mu od 12 do 15 lat pozbawienia wolności.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Prokuratura Krajowa poinformowała o zarzutach
Prokuratura Krajowa poinformowała o zarzutach (East News, Fot: BARTOSZ KRUPA)
WP

Prokuratura Krajowa we wtorek poinformowała, że Mazowiecki Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Warszawie skierował do Sądu Okręgowego w Warszawie akt oskarżenia przeciwko Andrzejowi M. Tłumaczy, że mężczyzna został oskarżony o popełnienie pięciu przestępst m.in. za nękanie pokrzywdzonego i grożenie mu. - Usiłowanie zabójstwa z użyciem materiałów wybuchowych jest zagrożone karą pozbawienia wolności na czas nie krótszy od 12 lat, karą 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego pozbawienia wolności - informuje prokuraura.

- Oskarżony pod drzwiami mieszkania mężczyzny podłożył ładunek wybuchowy, przypominający granat. W ten sposób usiłował dokonać zabójstwa pokrzywdzonego oraz zamieszkującej z nim rodziny - cytuje komunikat PAP Interia.pl.

Zawiadomienie o podłożonym ładunku w bloków przy ul. Sosnkowskiego w Ursusie funkcjonariusze otrzymali 28 czerwca ubiegłego roku. Na miejscu przeprowadzono ewakuację prawie 80 mieszkańców. W trakcie akcji policyjnych pirotechników doszło do eksplozji, w której nikt nie został ranny. Natomiast wybuch uszkodził ściany klatki schodowej, sufitu oraz przebił drzwi jednego z mieszkań. 41-latek został zatrzymany tego samego dnia przez stołeczną policję do walki z terrorem kryminalnym i zabójstw. - W trakcie zatrzymania był zaskoczony i nie stawiał oporu - tłumaczy stołeczna policja.

WP

Zobacz także: Kwaśniewski dostaje pytanie o willę. „Celem jest, żeby nas gonić z żoną”

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

Przeczytaj też: Warszawska moda na odgradzanie się. "Plac zabaw wyłącznie dla..."

WP

Źródło: Interia.pl

Polub WawaLove
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP