Trwa ładowanie...

W wakacje wybieramy Siekierkowski

Najnowsze wyniki badań natężenia ruchu na warszawskich mostach

W wakacje wybieramy Siekierkowski
d3hdbl6
d3hdbl6

Wyniki badań różnią się znacznie od roku ubiegłego, powodem są przede wszystkim remont Trasy Armii Krajowej i mostu Grota – Roweckiego, jak również zmiany w organizacji ruchu związane z budową II linii metra. - informuje Zarząd Dróg Miejskich.

Remonty i inwestycje mają największy wpływ na „układanie się ruchu” i wybór trasy przez kierowców. W tym roku most Grota – Roweckiego "nie wiedzie prymu" i nie jest już najczęściej wybieranym obiektem drogowym przez stołecznych kierowców. Największe oblężenie most „Grota” przeżywał w 2009 r. Średnio poruszało się nim 160 tys. pojazdów, obecnie o połowę mniej, 79.195. W związku z pracami prowadzonymi przez GDDKiA natężenie ruchu znacząco się zmieniło, w chwili obecnej to most Siekierkowski jest arterią najczęściej wybieraną przez warszawskich kierowców. W sumarycznym ruchu dobowym 108.367 tys. kierowców pokonuje trasę mostu. W porównaniu z wiosną tego roku odnotowano spadek natężenia ruchu na moście Siekierkowskim o blisko 5 tys. pojazdów.

Duże zmiany dotyczące natężenia ruchu można zauważyć również na moście Marii Skłodowskiej – Curie, tutaj natężenie ruchu w okresie urlopów znacznie zmniejszyło się w porównaniu do wiosny tego roku i wynosi obecnie 64. 046 tys. To spadek o blisko 16 tys. kierowców mniej w cyklu dobowym. Pod względem natężenia ruchu most Marii Skłodowskiej – Curie plasuje się na czwartym miejscu, drugi najbardziej oblężony most, to most Łazienkowski z wynikiem 91.101 tys. pojazdów na dobę. Na tym obiekcie w lipcu również zauważono spadek natężenia ruchu.

Zestawienie natężenia ruchu w ujęciu procentowym:

  1. Most Siekierkowski – 21 proc.
  2. Most Łazienkowski – 17 proc.
  3. Most Grota – Roweckiego – 16 proc.
  4. Most Marii Skłodowskiej – Curie – 13 proc.
  5. Most Poniatowskiego – 12 proc.
  6. Most Gdański – 12 proc.
  7. Most Śląsko – Dąbrowski – 5 proc.
  8. Most Świętokrzyski – 4 proc.

d3hdbl6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3hdbl6