Trwa ładowanie...

W Warszawie odbędą się pierwsze na świecie... mistrzostwa w grze Pokemon GO

Do wygrania m.in. rok studiów za darmo na prywatnej uczelni!

W Warszawie odbędą się pierwsze na świecie... mistrzostwa w grze Pokemon GO
dwp9g4f
dwp9g4f

Cały świat mówi o fenomenie gry Pokémon GO, ale tylko w naszym kraju będzie można wziąć udział w zawodach i wygrać m.in. rok studiów za darmo na prywatnej uczelni. Pierwsze na świecie mistrzostwa w łapaniu pokemonów odbędą się w Polsce 31 lipca.

Jeszcze żadna aplikacja nie sprawiła, że ludzie tak licznie wyszli z jej powodu do parków czy na ulice. I to raczej ta dobra strona fenomenu Pokémon GO. Internauci już w dwa dni po instalacji gry "narzekali" na silne zakwasy po kilkunastokilometrowych spacerach w poszukiwaniu animowanych stworów.

Pokémon GO, mobilny hit japońskiego koncernu Nintendo, pod względem liczby użytkowników zostawił gigantów społecznościowych - Facebooka, Instagrama, Twittera czy Snapchata - daleko w tyle.

Pokemonowa mania ogarnęła kraj nad Wisłą i okazało się, że bijemy światowe rekordy w łapaniu wirtualnych stworków. Pod względem zaznaczonych na mapie pokemonowych punktów prześcigamy światowe metropolie. W samej Warszawie jest ich już ponad tysiąc, w Krakowie i Trójmieście prawie 500, ponad 400 we Wrocławiu czy Sokołowie Podlaskim. Dla porównania: w Berlinie gracze zaznaczyli zaledwie 31 punktów, w Londynie i okolicach - 187, w Lizbonie i okolicznych miejscowościach 372. Przebijamy też wiele miast w Stanach Zjednoczonych: San Francisco, San Jose i Sacramento to 404 punkty, a Nowy Jork i Filadelfia - 602.

Pierwsze mistrzostwa w łapaniu pokemonów

Wydawałoby się, że niespełna miesiąc po oficjalnym wejściu gry na polski (europejski) rynek to nieco za wcześnie na organizowanie mistrzostw, ale z drugiej strony nie ma się co dziwić, że Akademia Finansów i Biznesu Vistula i agencja Mr Target postanowiły już teraz skorzystać na popularności gry i w trybie ekspresowym zorganizować mistrzostwa w łapaniu stworów.

dwp9g4f

Jarosław Nowak z Mr Target tłumaczy, że wymyślono pierwsze na świecie mistrzostwa w łapaniu pokemonów w realnym świecie po to, aby pokazać, że poprzez nowe media łatwo łączyć przyjemne z pożytecznym. Uczestnicy grają w ulubioną grę, a przy okazji mogą wygrać darmowy rok studiów I, II stopnia lub inżynierskich w Grupie Uczelni Vistula, tablet itp.

Rozgrywka w Pokemon GO nie jest wymagająca, a mistrzem może zostać każdy. Zabawę z aplikacją rozpoczynamy od stworzenia naszego bohatera. Kilka chwil później ruszamy świat - ten prawdziwy, bo gra tworzy mapę naszego otoczenia, korzystając z lokalizacji. Mistrzostwa odbędą się 31 lipca, w godz. 10:00 - 18:00 w Akademii Finansów i Biznesu Vistula przy ul. Stokłosy 3 w Warszawie.

Źródło: WP Tech

Przeczytajcie również: Prorektor SGGW w pogoni za pokemonami [WIDEO]

dwp9g4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dwp9g4f