Trwa ładowanie...

W Warszawie Platforma najmocniejsza

Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz kolejny na czele wyścigu o urząd prezydenta

W Warszawie Platforma najmocniejsza
d3ijykc
d3ijykc

W nadchodzących wyborach samorządowych, jeżeli chodzi o PO i PiS, w stołecznej radzie miasta niewiele się zmieni - przynajmniej tak wynika z najnowszego sondażu wykonanego przez IBRIS Homo Homini na zlecenie dziennika „Polska The Times”. W wyścigu o urząd prezydenta stolicy bezapelacyjnie wygrywa Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Ankietowani warszawiacy musieli odpowiedzieć na dwa pytania. „Na którego z kandydatów na prezydenta oddałby(-łaby) Pan(-i) swój głos?” oraz „Na który z komitetów do rady miasta oddałby(-łaby) Pan(-i) swój głos?”.

Zwycięzcą badania została po raz kolejny Platforma Obywatelska. Osiągnęła wynik 43,4 proc. Na drugim miejscu znalazł się PiS z wynikiem 22,4 proc., a na trzeciej pozycji SLD Lewica Razem (9,9 proc.).

Partia Zieloni i Warszawa dla Rodziny z 0,8 proc. poparcia uplasowała się na ostatnim miejscu. Wspólnotę Patriotyzm Solidarność i Demokrację Bezpośrednią chce poprzeć tylko 0,9 proc. wyborców. Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego uzyskała 1,6 proc. głosów ankietowanych.

d3ijykc

55 proc. uprawionych do głosowania zadeklarowała, że weźmie udział w wyborach.

Jeśli chodzi o wyścigi o prezydencki fotel, prowadzi Hanna Gronkiewicz-Waltz . Na urzędującą prezydent zagłosowałoby 46,9 proc. ankietowanych. Tuż za nią znaleźli się Jacek Sasin z PiS (22,9 proc.) i Sebastian Wierzbicki z SLD (6,1 proc.). Za nimi znaleźli się Piotr Guział (Warszawska Wspólnota Samorządowa – 4,5 proc.), Andrzej Rozenek (Komitet Andrzeja Rozenka – 2,9 proc.), Agata Nosal-Ikonowicz (Komitet Sprawiedliwości Społecznej Piotr Ikonowicz –2,2) i Przemysław Wipler (Nowa Prawica Janusza Korwin-Mikkego), którego chce poprzeć jedynie 1,8 proc. ankietowanych. Na ostatnim miejscu w sondażu znaleźć możemy Andrzeja Gorayskiego (Demokracja Bezpośrednia – 0,4 proc.), Joannę Erbel (Partia Zieloni – 0,4 proc.), Mariusza Dzierżawskiego (Warszawa dla Rodziny – 0,5 proc.) oraz Zbigniewa Wrzesińskiego (Wspólnota Patriotyzm Solidarność – 1,2 proc.).

Z ankiety wynika, że raczej będzie potrzebna druga tura wyborów o urząd prezydenta.

Sondaż zrealizowano 27 i 28 października na losowej próbie reprezentatywnej w Warszawie. Przebadano łącznie tysiąc pełnoletnich i uprawnionych do głosowania mieszkańców stolicy. Wybory samorządowe 2014 zostały wyznaczone na 16 listopada.

d3ijykc
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ijykc