Trwa ładowanie...

W Warszawie pojawi się 60 ekologicznych Solarisów

Umowa na dostawę pojazdów została podpisana 15 października.

W Warszawie pojawi się 60 ekologicznych Solarisów
d1z7c39
d1z7c39

Fabrycznie nowe autobusy Solaris Urbino o długości osiemnastu metrów zostaną wydzierżawione dokładnie na 71 miesięcy.

– Ilość Solarisów w naszej flocie dochodzi do tysiąca pojazdów – jest to marka zdecydowanie dominująca w Miejskich Zakładach Autobusowych. Mamy nadzieję, że kolejne autobusy z Bolechowa również będą spełniały wymagania nasze i pasażerów – stwierdził Jan Kuźmiński, Prezes Zarządu Miejskich Zakładów Autobusowych.

Podobnie jak w przypadku zamówionych ostatnio przez MZA 80 pojazdów, również te zostaną wyposażone w tzw. panele fotowoltaiczne. Zamontowane na dachu baterie słoneczne będą wspomagać instalację przy włączonym silniku, a także podczas postoju na pętli. W ten sposób uda się zmniejszyć w pojazdach zużycie paliwa. Autobusy będą też oczywiście wyposażone w standardowe elementy , takie jak: monitory LCD, klimatyzacja czy system monitoringu.

– Widok Solarisów w Warszawie to dla nas powód do dumy. Decyzja o wynajmie sześćdziesięciu ekologicznych, niskopodłogowych autobusów pokazuje, że Zarząd Miejskich Zakładów Autobusowych konsekwentnie realizuje działania na rzecz rozwoju komunikacji miejskiej w Warszawie z korzyścią przede wszystkim dla mieszkańców – powiedział Dariusz Michalak, Wiceprezes Zarządu firmy Solaris.

d1z7c39

Pojazdy tej marki wpisały się już na dobre w krajobraz stolicy , a po warszawskich ulicach jeździ ich już ponad 1000. Na tej liczbie zapewne się nie skończy.

d1z7c39
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1z7c39