Trwa ładowanie...

W Warszawie pojawiły się Google Glass

Prezentacja odbyła się podczas konferencji Big Tent 4V Innovation. Kto z Was nosiłby takie okulary?
Share
W Warszawie pojawiły się Google Glass
d21kbx0

W Warszawie, podczas konferencji zorganizowanej przez firmę Google, zaprezentowano słynne okulary Google Glass - czytamy w Wyborczej. Pokazano też niektóre funkcje tego urządzenia - możliwość nagrania filmu, zrobienia zdjęć i przeszukiwania internetu. Wszystkie polecenia wydawane były za pomocą komend głosowych w języku angielskim.

Google Glass są dostępne na razie wyłącznie w wersji beta - prawie 1500 użytkowników na całym świecie otrzymało je do testów. Przy czym testują je nie tylko od strony technicznej, ale także pod kątem reakcji społecznych na osoby noszące Google Glass w miejscach publicznych.

Google Glass po raz pierwszy zaprezentowano w kwietniu 2012 roku. Okulary posiadają wyświetlacz, na którym pokazywane są informacje takie jak temperatura czy mapa z nawigacją. Okulary mogą robić zdjęcia i nagrywać filmy - wyposażone są w aparat o rozdzielczości 5 megapikseli, łączność Bluetooth oraz 12 GB pamięci. Google Glass działają zasilane baterią, która wytrzymuje około jednego dnia pracy. Urządzeniem można sterować za pomocą komend głosowych, a dźwięk będzie słyszalny za pośrednictwem przetwornika kostnego (drgania przechodzić mają przez kości).

d21kbx0

Na razie nie wiadomo, kiedy będziemy mogli kupić w Warszawie takie okulary.

Są chętni do ich noszenia?

d21kbx0

Podziel się opinią

Share
d21kbx0
d21kbx0