Trwa ładowanie...
d2kfh5n

W Warszawie powstanie klinika "Budzik". Fundacja Sprawiedliwości przekaże 40 mln zł

Prezes Fundacji "Akogo?" Ewa Błaszczyk i Minister Sprawiedliwości Zbigniew Ziobro podpisali porozumienie ws. budowy kliniki "Budzik" dla dorosłych. Honorowy patronat nad wydarzeniem objęła pierwsza dama Agata Kornhauser-Duda. Wśród gości był też 16-latek wybudzony z kliniki po kilku miesiącach śpiączki.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie za 40 mln zł powstanie nowa klinika "Budzik" dla dorosłych
W Warszawie za 40 mln zł powstanie nowa klinika "Budzik" dla dorosłych (East News, Fot: Andrzej Iwanczuk)
d2kfh5n

- Powstanie klinika, która będzie niosła pomoc ofiarom przestępstw. To przykład sensownego wykorzystywania środków Funduszu Sprawiedliwości. Te pieniądze są przekazywane na mądry i dobry cel - mówił na konferencji prasowej minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Za wsparcie projektu podziękowała prezes fundacji Ewa Błaszczyk. - To fantastyczne wiadomość. Będziemy mogli się skupić na jak najszybszym przyjmowaniu pacjentów - powiedziała.

Kciuki za inwestycję trzyma Agata Kornhauser-Duda. - Nie mam żadnych wątpliwości, że to niezwykle ważna i potrzebna inwestycja, zważywszy na liczbę osób w śpiączce oczekujących na profesjonalną pomoc. Dzięki nowej klinice Fundacja "Akogo?" będzie mogła rozszerzyć świadczenia swoich usług. Tym patronatem chciałam dać wyraz mojemu niekwestionowanemu poparciu dla idei - tłumaczyła pierwsza dama.

Przeczytaj: Sukces kliniki Budzik dla dorosłych. Wybudzono kolejnego pacjenta

d2kfh5n

Głos zabrał też 16-letni Krzysztof Fogiel, który został potrącony przez samochód, gdy wysiadał z autobusu wiozącego go ze szkoły. Stracił przytomność i zapadł w śpiączkę. Wybudził się dzięki leczeniu w klinice "Budzik". - Nowa placówka jest bardzo potrzebna. W Olsztynie jest tylko pięć łóżek - tłumaczył.

Wzorcem dla "Budzika" dla dorosłych jest uruchomiona w 2013 r. przez Fundację "Akogo?" klinika dla dzieci. Do tej pory jedyna tego typu placówka dla pełnoletnich działa właśnie w Olsztynie. Sytuacja jest tam bardzo trudna. Maksymalnie w jednym momencie może się tam leczyć ośmiu pacjentów, ale planowana jest rozbudowa i dostawienie sześciu łóżek. Na przyjęcie do ośrodka czeka ponad 800 osób.

Przeczytaj również: W klinice Budzik dla dorosłych wybudził się kolejny pacjent

d2kfh5n

Zobacz także: Ostra reakcja Kaczyńskiego na wywiad Rabieja. „Wara od naszych dzieci”

Źródło: ms.gov.pl

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2kfh5n

Podziel się opinią

Share
d2kfh5n
d2kfh5n