Trwa ładowanie...

W Warszawie powstanie Park Miniatur!

Ponad 50 miniatur obiektów historycznych w skali 1:25!

W Warszawie powstanie Park Miniatur!
d2qmei6
d2qmei6

Takiej inicjatywy jeszcze w Warszawie nie było - park edukacyjny z precyzyjnie wykonanymi miniaturami stołecznych i mazowieckich budowli. - pisze Jarosław Zieliński w miesięczniku "Stolica", który jako pierwszy poinformował o tym projekcie. Parków miniatur nie brakuje, jednak ten* warszawski miejscem wyjątkowym - będziemy mogli zobaczyć budynki, których już nie ma.*

Co zobaczymy w Parku? Między innymi Pałac Saski, sobór Aleksandra, targowisko Gościnny Dwór, giełdę przy Królewskiej z okresu 1897-1900, dworzec Terespolski., w sumie ponad 50 miniatur obiektów historycznych w skali 1:25! Budynki będą sięgały mniej więcej do kolan zwiedzających, okna Saskiego będą wielkości paczki papierosów. W Parku Miniatur znajdą się obiekty nie tylko z Warszawy, ale i całego Mazowsza. Pałace, dwory, zagrody wiejskie, wiatraki, spichlerze, zostaną nawet odtworzone warunki krajobrazowe, czyli pagórki, zbiorniki wodne a nawet skarpa wiślana. Zobaczymy najcenniejsze lub najbardziej charakterystyczne budynki. Każdy obiekt ma zostać odtworzony z czasów, gdy prezentował się najlepiej.

Park zajmie ok, 3,5 ha powierzchni i zostanie podzielony na dwie części: ekspozycyjno - edukacyjną oraz rekreacyjno - gastronomiczną. Ma się tam również pojawić sklep z pamiątkami, plac zabaw, a także wypoczynkowe patio z oczkiem wodnym. W specjalnym pawilonie będą się odbywać wystawy czasowe oraz projekcje multimedialne.

Pierwszy model jest już gotowy - to pałac Saski. Niedługo będzie można go zobaczyć na żywo - stanie przy Grobie Nieznanego Żołnierza. O tym gdzie stanie Park Miniatur dowiemy się niedługo, na specjalnej konferencji prasowej. O dodatkowych szczegółach możecie przeczytać w miesięczniku "Stolica".

d2qmei6
d2qmei6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2qmei6