ycipk-2rr38w

W Warszawie powstanie restauracja prowadzona przez uchodźców. "Potrawy z regionu wojny"

"W menu znaleźć będzie można sycący kibbeh, czosnkowe satori lub słodkie serowe sarnyky"
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie powstanie restauracja prowadzona przez uchodźców. "Potrawy z regionu wojny"
ycipk-2rr38w

Jak w nowatorski sposób połączyć gastronomię z działalnością społeczną? Czy poprzez jedzenie można opowiedzieć historie osób, które uciekając przed wojną przybyły do Warszawy? Odpowiedzią na te pytania jest Kuchnia Konfliktu, czyli miejsce spotkania różnych kultur i jednocześnie mobilna restauracja serwująca potrawy z tych regionów świata, które są objęte konfliktami zbrojnymi.

- Kuchnia konfliktu to nie tylko knajpa z nieobecną dotychczas w Warszawie kuchnią, ale przede wszystkim przedsiębiorstwo społeczne stwarzające płaszczyznę integracji społeczności cudzoziemców z mieszkańcami Warszawy - zachęcają współtwórcy.

Otwarcie ma nastąpić wkrótce, jednak by Kuchnia Konfliktu w ogóle powstała, potrzebne są pieniądze. Dlatego organizatorzy organizują charytatywną aukcja sztuki, z której dochód zostanie w całości przekazany na realizację projektu. Kontakt dla osób, które chcą zaangażować się w akcję: kuchniakonfliktu@gmail.com. Chodzi o niemałą sumę - ok. 50 tys złotych. Za te środki zakupiona zostanie przyczepa gastronomiczną, część zostanie przekazana na szkolenie pracowników.

ycipk-2rr38w

Kuchnia Konfliktu ma pojawić się latem, na Placu Zabaw (tuż obok stacji metra Centrum Nauki Kopernik ). - Wybór tętniącego życiem w ciepłe miesiące nabrzeża Wisły jest podyktowany próbą dotarcia do jak największej ilości Warszawiaków i wrażliwością organizatorów Placu Zabaw na sprawy społeczne. W pierwszej odsłonie zaprosimy gości do poznania kuchni i kultury Syrii, Konga oraz Ukrainy - zachęcają autorzy inicjatywy. I dodają, że w menu znaleźć będzie można sycący kibbeh, czosnkowe satori lub słodkie serowe sarnyky.

Przeczytajcie też: Ile osób uczestniczyło w marszu Komitetu Obrony Demokracji? "Różnice wynikają z nastawienia"

Podziel się
ycipk-2rr38w
ycipk-2rr38w
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2rr38w