Trwa ładowanie...

W Warszawie powstanie Ściana Pamięci

W Muzeum Powstania Warszawskiego ruszył punkt, w którym zbierane będą informacje o osobach poległych, zmarłych lub zaginionych w czasie powstania

W Warszawie powstanie Ściana Pamięci
d2chnvg
d2chnvg

W Muzeum Powstania Warszawskiego rusza punkt kontaktowy, w którym zbierane będą świadectwa o osobach poległych, zmarłych lub zaginionych w Powstaniu. Informacje te zostaną wykorzystane do stworzenia Ściany Pamięci na Cmentarzu Powstańców Warszawy na Woli, na którym spoczywa ponad 104 tys. ofiar, w tym uczestnicy Powstania Warszawskiego , cywile oraz żołnierze polegli w okresie II wojny światowej. Nekropolia, znajdująca się pod opieką wojewody mazowieckiego, jest w trakcie kompleksowego remontu.

Wszelkie informacje o wyżej wymienionych osobach można przekazać za pośrednictwem specjalnej ANKIETY.doc ) . Wypełniony dokument trzeba wysłać na adres: apawelec@1944.pl > lub biuro@1944.pl > .

Można też wypełnić go osobiście w Pokoju Kombatanta Muzeum Powstania Warszawskiego (budynek C, I piętro, pok. 105) lub przekazać informacje telefoniczne dzwoniąc pod nr (22) 539 79 36 bądź faksem – nr (22) 539 79 24.

d2chnvg

Cmentarz Powstańców Warszawy, założony w 1945 r., jest największym cmentarzem wojennym Warszawy. Spoczywa na nim ponad 104 tys. przede wszystkim uczestników Powstania Warszawskiego, ofiar cywilnych oraz żołnierzy poległych w okresie II wojny światowej.

Od 2011 roku trwa remont nekropolii. Do tej pory ze środków wojewody mazowieckiego odnowiono 37 kwater w głównej części cmentarza, a wykonanie kolejnych 12 zaplanowane jest na II kwartał 2014 roku. Wymiana wszystkich 52 nagrobków powinna zakończyć się w 2014 roku, przed 70. rocznicą Powstania Warszawskiego. Wojewoda mazowiecki sfinansuje również remont otoczenia pomnika Polegli Niepokonani usytuowanego na kurhanie z prochami około 50 tys. mieszkańców Warszawy. Powstaną nowe schody i alejki. Koszt prac to około 2,2 mln zł.

d2chnvg
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2chnvg