Trwa ładowanie...

W Warszawie przedszkola będą bezpłatne. Skorzysta 46. tys. dzieci

Dzięki likwidacji opłat rodzice mogą zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie

W Warszawie przedszkola będą bezpłatne. Skorzysta 46. tys. dzieci
d2wyygf
d2wyygf

Od września miasto przestaje pobierać opłaty za pobyt w przedszkolu. Z tego rozwiązania skorzystają rodzice 46 tys. dzieci chodzących do warszawskich placówek. Zaoszczędzą nawet 300 zł miesięcznie.

Decyzją władz stolicy, od 1 września 2017 r. rodzice nie będą płacić za pobyt dziecka w przedszkolu. - To kolejne działanie na rzecz warszawskich rodzin. Po wprowadzeniu bezpłatnej komunikacji dla uczniów i po warszawskim bonie żłobkowym, tym razem wsparcie dotyczy rodzin, których dzieci chodzą do naszych przedszkoli – zapowiada Hanna Gronkiewicz-Waltz , prezydent stolicy.

Od 2013 roku opłata za przedszkola wynosi 1 zł za każdą godzinę pobytu dziecka w placówce powyżej sześciu godzin opieki. Dzięki likwidacji opłat rodzice w domowym budżecie mogą zaoszczędzić nawet 1000 zł rocznie, a niektórzy nawet 300 zł miesięcznie. Rodzice będą płacić jedynie za posiłki. Dzięki temu rozwiązaniu zmniejszą się również bariery ekonomiczne w dostępie do edukacji przedszkolnej dla rodzin o niskich dochodach.

Prezydent Warszawy przypomniała też o dwóch nowych programach wspierających stołeczne rodziny: Bonie żłobkowym (o wrtosci 400 zł) oraz o wprowadzeniu darmowej komunikacji dla wszystkich uczniów z Warszawy.

Od 2007 roku miasto zbudowało 27 przedszkoli, a około 200 placówek zostało zmodernizowanych lub wyremontowanych. Na ten cel wydano ponad 650 mln zł. Co roku na utrzymanie przedszkoli publicznych i niepublicznych Warszawa przeznacza około 700 mln zł. Dzięki budowie nowych przedszkoli, adaptacji i remontów już istniejących w 2017 r. w Warszawie przybędzie 5 tys. miejsc. W tym roku zakończy się budowa 9 przedszkoli, m.in. 4 na Białołęce. Łącznie obecnie w Warszawie trwa 140 inwestycji i remontów.

d2wyygf
d2wyygf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2wyygf