Trwa ładowanie...
d1ns4it

W Warszawie ruszy budowa Ośrodka Pomocy. Pazura jednym z fundatorów

Koszt całej inwestycji to około 2 mln złotych
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie ruszy budowa Ośrodka Pomocy. Pazura jednym z fundatorów
d1ns4it

W Warszawie wiosną ruszy budowa Kapucyńskiego Ośrodka Pomocy. Znajdzie się w nim jadłodajnia dla bezdomnych. Inicjatorem budowy jest Fundacja Kapucyńska.

Aktor Radosław Pazura, fundator tej organizacji, mówi że ośrodek będzie udzielał kompleksowej pomocy: - Będzie się ona odbywać na płaszczyźnie duchowej oraz psychologicznej poprzez prowadzenie terapeutycznych warsztatów- mówi Radosław Pazura i dodaje, że celem Fundacji Kapucyńskiej udzielanie pomocy bezdomnym w taki sposób, aby umieli się oni odnajdować w społeczeństwie. - Zastanawiamy się nad tym, jak mądrze pomagać i w jaki sposób osoby te mogą odbić się od dna - dodaje Pazura.

W stolicy od ponad 20 lat Bracia Mniejsi Kapucyni wydają posiłki bezdomnym. Jednak zaplecze kuchenne, którym dysponują, jest niewystarczające. Stąd pomysł, aby zbudować Kapucyński Ośrodek Pomocy. Prezes Fundacji Kapucyńskiej Marek Seretny podkreśla, że potrzebne jest wszelkie wsparcie darczyńców przy budowie nowej jadłodajni. - Potrzebujemy palet z cegłami, betonu, blachy na miedziany dach czy wyposażenia łazienek - wymienia Seretny.

d1ns4it

W ośrodku oprócz jadłodajni, punktów sanitarnych i medycznych, pomieszczeń socjoterapeutycznych oraz magazynu z odzieżą, znajdować się będzie siedziba Fundacji Kapucyńskiej oraz Towarzystwa Charytatywnego im. Ojca Pio, które wspiera prowadzoną przez kapucynów jadłodajnię dla bezdomnych. Dotychczas na budowę jadłodajni zebrano prawie 500 tysięcy złotych, z czego około stu tysięcy przeznaczono między innymi na niezbędne prace, wymagane przed rozpoczęciem budowy. Koszt całej inwestycji to około 2 milionów złotych.

Działalność "Jadłodajni Miodowa" wspiera w sumie około 120 wolontariuszy.

Źródło: IAR

Przeczytajcie też: Muzeum Powstania Warszawskiego podsumowało 2016 rok. "Ponad 600 tys. zwiedzających"

d1ns4it

Podziel się opinią

Share

d1ns4it

d1ns4it