Trwa ładowanie...
holderName

W Warszawie wystawią operę o transseksualizmie

Bohaterką będzie posłanka Anna Grodzka!
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Warszawie wystawią operę o transseksualizmie
holderName

Warszawska Opera Kameralna boryka się z wieloma problemami finansowymi, a jej sytuacja jest obecnie - delikatnie mówiąc - fatalna. Założyciel i wieloletni dyrektor ten instytucji, Stefan Sutkowski, złożył w zeszłym roku rezygnację. Nowy dyrektor, Jerzy Lach przedstawił nowe plany WOK, które mają uratować sytuację instytucji.

Jednym z takich pomysłów jest wystawienie opery o transseksualizmie. - czytamy w CJG . Zostanie napisana specjalnie na zamówienie dyrektora WOK-u przez Piotra Pacewicza i Antoniego Komasę-Łazarkiewicza o transseksualizmie. Wystawi ją Michał Znaniecki.

Ja sobie bardzo dużo obiecuję po tym tytule i myślę, że to też zbuduje nowy wizerunek Warszawskiej Opery Kameralnej. - mówi CJG dyr. Lach. - Będzie to opera mówiąca o tożsamości seksualnej.

holderName

Bohaterem będzie posłanka Anna Grodzka, ale dyr. Lach zaznacza, że najbardziej interesuje go "człowiek ze swoimi problemami egzystencjalnymi, więc mam nadzieję, że dyskusja wokół nie będzie spłaszczonym mówieniem, że to o Annie Grodzkiej".

Na pytanie czy nie oburzy to wielu osób, dyr. lach mówi, że Gombrowicz lub Witkacy też nie pasują do skostniałej, tradycyjnej Warszawskiej Opery Kameralnej. Zmiany są konieczne.- dodaje.

WOK musi coś zrobić, by poprawić swoje finanse i zachęcić warszawiaków do odwiedzenia swojej placówki.
Czy wystawienie opery o Annie Grodzkiej przyciągnie do Opery kameralnej tłumy? Jak myślicie?

holderName

Podziel się opinią

Share
holderName
holderName