Trwa ładowanie...

W warszawskich parkach pojawi się mobilne jedzenie!

Powstaną stałe miejsca, w których będą się znajdować. Opłaty: 4 - 6 zł za dzień

W warszawskich parkach pojawi się mobilne jedzenie!
deblf4f
deblf4f

W warszawskich parkach, na skwerach i zieleńcach pojawią się nowe atrakcyjne miejsca, w których mieszkańcy będą mogli w weekendy spędzić miło czas, kupić świeżą żywność, napić się kawy i wziąć udział w sąsiedzkim pikniku. - poinformował UM Warszawa. Oznacza to, że osoby sprzedające napoje z rowerów i wózków gastronomicznych będą prowadzić działalność w wyznaczonych miejsc w stołecznych parkach i na skwerach.

Przestrzeń miejska, w którą inwestujemy od kilku lat, zachęca do aktywnego wypoczynku. Chcemy teraz dać kolejny powód, aby spędzić czas w miejskiej zieleni. - mówi Hanna Gronkiewicz-Waltz. - Regulujemy te kwestie, by z jednej strony uporządkować parki i skwery, bo stoiska będą musiały otrzymać pozytywną opinię w zakresie estetyki, a z drugiej – odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie, które jest widoczne wśród mieszkańców. Małe, mobilne punkty, sprzedające np. kawę czy wodę w ciepłych miesiącach cieszą się ogromną popularnością. Podobnie było z targami śniadaniowymi – chcemy stworzyć warunki do rozwoju tej aktywności. Ogólnomiejski wykaz miejsc, gdzie będą mogły działać sporządzimy na podstawie informacji z dzielnic, pierwsze umowy dotyczące targów chcemy podpisać w ciągu kilku tygodni - dodaje prezydent Warszawy.

By ustalić przejrzyste i sprawiedliwe zasady, miasto zostało podzielone na trzy strefy (mapa poniżej). Pierwsza z nich obejmie ścisłe Śródmieście (od Powiśla przez Podzamcze po Czerniaków, od zachodu ograniczone ul. Marszałkowską) oraz Wilanów (zespół pałacowy i park Morysin). Druga – pozostały obszar Śródmieścia, Mokotów, Ochotę, Wolę, Żoliborz i obie Pragi, zaś trzecia – pozostałe dzielnice. Dzienna stawka czynszu za takie drobne mobilne stanowisko wyniesie od 4 zł do 6 zł, za miesiąc będzie trzeba zapłacić od 100 zł do 140 zł.

Od 1 kwietnia obowiązuje również zarządzenie Prezydenta m.st. Warszawy regulujące działalność tzw. targów gastronomicznych. Dotyczy ono inicjatyw, które przyczyniają się do integracji sąsiedzkiej i promocji kultury, łącząc ofertę animacji kulturalnej z działalnością handlową. Targi będą działać w soboty i niedziele w miejscach, które wyznaczą dzielnice.

deblf4f
deblf4f
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
deblf4f